کدخبر: ۳۵۶۸۴۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ورزش کردن با ماسک خطرناک است؟

اقتصاد نیوز : مسئول گسترش و هماهنگی شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: استفاده از ماسک در فعالیت‌های ورزشی مخاطراتی برای افراد به همراه دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، جعفر احمدنژاد مسئول گسترش و هماهنگی شبکه بهداشت و درمان مهاباد اظهار کرد: پوشیدن یک ماسک جراحی مقاومت در برابر جریان هوا را افزایش می‌دهد؛ ورزش کردن نیز باعث می‌شود که تنفس سریعتر و شدیدتر شود؛ بنابراین پوشیدن ماسک در طول ورزش ممانعت بیشتری در برابر جریان هوا ایجاد می‌کند.

این مقام مسئول با اعلام اینکه انجام ورزش‌های سطح متوسط تا شدید با استفاده از ماسک دشوارتر می‌شود، افزود: در حالی که با داشتن ماسک به صورت به راحتی می‌توان راه رفت به نظر می‌رسد که این چالش در هنگام انجام ورزش‌های سنگین (مثل راگبی یا فوتبال) که ورزشکار به میزان حدود ۴۰ تا ۱۰۰ لیتر در دقیقه به هوا نیاز دارد، بیشتر است.

احمدنژاد اضافه کرد: تنفس در زمان ورزش کردن نسبت به زمان استراحت تندتر و شدیدتر می‌شود که خطر انتقال بیماری کرونا را افزایش می‌دهد.

مسئول گسترش و هماهنگی شبکه بهداشت و درمان مهاباد اذعان کرد: می‌توان گفت از سوی دیگر ورزشکاران تمرینات ورزشی خود را با رعایت فاصله اجتماعی ۲ متری و پروتکل‌های بهداشتی در فضا‌هایی از جمله پارک‌ها انجام دهند و از ماسک‌های معمولی هم استفاده کنند.

این مقام مسئول در مهاباد خاطرنشان کرد: اگر ورزشکاری مجبور باشد در باشگاه و فضای سرپوشیده تمرین کند، در صورتی می‌تواند در این شرایط تمرین کند که باشگاه با یک سوم یا نهایتا یک دوم ظرفیت مشغول به کار باشد، یک پنجره را باز نگه دارند و از کولر آبی استفاده و فاصله گذاری اجتماعی رعایت کنند.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند