حکم انتشار سوابق مالی ترامپ صادر شد

کدخبر: 357210
اقتصاد نیوز : دادگاه استیناف آمریکا حکم انتشار سوابق مالی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا را صادر کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سی‌ان‌ان نوشت، دادگاه استیناف آمریکا حکم انتشار سوابق مالی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا را صادر کرد.

دادگاه استنیاف به نسبت دادگاه‌های ناحیه‌ای آمریکا در سطحی بالاتر قرار دارد و ایالت‌های «ورمونت، نیویورک و کنتیکت» را در بر می‌گیرد.

رأی این دادگاه درحالی صادر می‌شود که از زمان آغاز به کار کارزار انتخاباتی ترامپ در انتخابات پیشین آمریکا در سال ۲۰۱۵ (۱۳۹۴) تاکنون، ترامپ در اقدامی خلاف قانون، اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه نکرده است.

به موجب حکم کنونی سوابق شرکت‌های وابسته به ترامپ، «سازمان ترامپ» و دیگر بخش‌های مرتبط با او باید ارائه شوند.

به گفته این وبگاه خبری در این دادخواست ذکر شده است که ارائه این سوابق تنها محدود به ایالت نیویورک نیست و ایالت‌های فلوریدا، کالیفرنیا و حتی خارج از آمریکا را نیز شامل می‌شود. از این رو سوابق او در کشور‌هایی مانند «ترکیه، کانادا، اندونزی و امارات» نیز ارائه خواهند شد.

روز گذشته نیز اخباری منتشر شد مبنی بر آنکه یک قاضی در منهتن نیویورک خواستار ارائه اظهارنامه‌های مالیاتی رئیس‌جمهور آمریکا علی‌رغم اعلام مخالفت او شده است.

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز نیز درباره آن نوشت: حکم قاضی «ویکتور ماررو» از دادگاه منطقه‌ای فدرال در منهتن ضربه دیگری به «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا، در اقدامات یک سال گذشته وی برای کارشکنی در مسیر صدور این احضاریه است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما