بازداشت آگهی‌کنندگان فروش سؤالات کنکور ۹۹

کدخبر: 357394
اقتصاد نیوز : جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ از بازداشت عوامل انتشار آگهی کذب فروش سؤالات کنکور ۹۹ در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، سردار حمید هداوند با اعلام خبر بازداشت عامل انتشار آگهی فروش سؤالات کنکور، درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: مأموران پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ روز گذشته با بهره‌گیری از قابلیتهای نرم‌افزاری و سخت‌افزاری، پروفایلی را در شبکه‌ اجتماعی تلگرام شناسایی کردند که آگهی فروش سؤالات کنکور ۹۹ را منتشر کرده بود.

جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ افزود: با توجه به اهمیت موضوع، پس از بررسی‌های کارشناسانه و انجام هماهنگی‌های لازم، پرونده مقدماتی تشکیل شد و رسیدگی آن در دستور کار مأموران این پلیس قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با بررسی صفحه تلگرامی متهمان و اقدامات تخصصی و پلیسی صورت گرفته توسط کارشناسان این پلیس مشخص شد این افراد با استفاده از بستر شبکه‌اجتماعی تلگرام، با ایجاد کانالی جعلی اقدام به انتشار آگهی فروش سؤالات کنکور در فضای مجازی با قیمتهای گزاف کرده‌اند.

این مقام انتظامی ادامه داد: با توجه به حساسیت موضوع، کارشناسان پلیس امنیت عمومی با بررسی پروفایل متهمان و با اقدامات تخصصی و اطلاعاتی مخفیگاه سه نفر از افراد مرتبط با پرونده را در یکی از استانهای شمال غربی کشور شناسایی و در نهایت در یک اقدام پلیسی با هماهنگی مقام قضائی این مجرمان سایبری را به همراه ادله دیجیتال مجرمانه دستگیر کردند.

هداوند بیان کرد: متهمان پس از دستگیری در ابتدا سعی در گمراه کردن و فریب پلیس را داشتند که با هوشیاری کارشناسان پلیس امنیت عمومی تهران لب به سخن گشودند و به بزه ارتکابی اعتراف و انگیزه خود را کسب منفعت مالی بیان کردند.

جانشین رئیس پلیس تهران با اشاره به اینکه متهمان به بهانه در اختیار گذاشتن سؤالات، مبلغی بیش از یک میلیارد ریال در نظر گرفته بودند، خاطرنشان کرد: بدین ترتیب با تکمیل پرونده متهمان برای ادامه سیر مراحل قضائی به دادسرا ارسال شدند.

وی یادآور شد: با تلاش پلیس و دیگر دستگاه‌های اجرائی کشور، خوشبختانه هیچ خدشه‌ای به سلامت کنکور امسال وارد نشد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما