همسر مرحوم یاسر عرفات از امارات عذرخواهی کرد!

کدخبر: 357495
اقتصادنیوز: «سها عرفات» در همصدایی با امارات از سران ابوظبی به دلیل اعتراضات فلسطینی‌ها علیه توافق عادی‌سازی روابط امارات با اسرائیل عذرخواهی کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نشریه 19 دی عذرخواهی «سها عرفات» همسر «یاسر عرفات» رئیس پیشین تشکیلات خودگردان فلسطین از امارات به دلیل اعتراضات مردم فلسطین علیه عادی‌سازی روابط میان تل‌آویو و ابوظبی، خشم فلسطینی‌ها را برانگیخت.

«سها عرفات» همسر «یاسر عرفات»

بنابر گزارش پایگاه خبری «میدل ایست مانیتور»، سها عرفات ۵۷ ساله که از سال ۲۰۰۴ دیگر در فلسطین زندگی نمی‌کند، در پستی اینستاگرامی، از طرف فلسطینی‌ها به خاطر سوزاندن پرچم و تصاویر رهبران امارات از جمله «محمد بن زاید»، ولی‌عهد این کشور از سران ابوظبی عذرخواهی کرد و این تصاویر را «نمادهای کشور محبوب امارات متحده عربی» خواند.

او نوشت: می‌خواهم از طرف افراد شریف در بین مردم فلسطین، از مردم امارات و رهبری آن برای هتک حرمت و سوزاندن پرچم امارات در اورشلیم و فلسطین و به دلیل توهین به نمادهای امارات متحده محبوب عذرخواهی کنم.

وی در ادامه از امارات به دلیل آنچه حمایت آن از فلسطین خواند، تمجید کرد و از مردم فلسطین خواست تاریخ را بخوانند تا بفهمند امارات چقدر حامی فلسطین بوده است!

«منیر الجاغوب» یکی از مقامات ارشد جنبش فتح در واکنش به این اظهارات گفت که فلسطینی‌ها تمایلی به عذرخواهی از امارات ندارند و کسی را مامور این کار نکرده‌اند.

یک مقام سازمان آزادی‌بخش فلسطین هم در انتقاد از این سخنان گفت: چه کسی از این زن خواسته از طرف فلسطینی‌ها حرف بزند؟ او طوری حرف می‌زند که انگار کسانی که از امارات انتقاد کردند، شریف نیستند. او باید دهانش را ببندد.


«سها عرفات» همسر «یاسر عرفات»
یاسر عرفات، رئیس سابق تشکیلات خودگردان فلسطین و همسرش سهی عرفات

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما