اخراج دیپلمات روس از اتریش به اتهام جاسوسی

کدخبر: 357565
اقتصاد نیوز : یک روزنامه اتریشی امروز گزارش کرد که مقام‌های این کشور یک دیپلمات روس را به اتهام جاسوسی بعنوان «عنصر نامطلوب» معرفی کردند و به وی فرصت دادند تا 11 شهریورماه خاک این کشور را ترک کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، روزنامه اتریشی «کرونن سایتونگ» امروز (دوشنبه) گزارش کرد که وین در اقدامی یک دیپلمات روس را به عنوان یک «عنصر نامطلوب» معرفی کرده و به وی تا اول سپتامبر (۱۱ شهریور ماه) برای ترک خاک اتریش زمان داده است.

خبرگزاری روسی اسپوتنیک در این خصوص گزارش کرد، این رسانه اتریشی مدعی شده است که این دیپلمات روس به کمک یک شهروند اتریشی که در حوزه اقتصادی فعالیت داشته است، برای روسیه جاسوسی می‌کرده است.

در ماه ژوئن، یک دادگاه اتریش یک سرهنگ بازنشسته نیروهای مسلح اتریش را به اتهام جاسوسی برای روسیه به سه سال حبس محکوم کرد.

با اینحال، مسکو اعتراض خود را به اتریش به دلیل عدم ارائه شواهد کافی برای این اتهامات ارائه کرد.

سفارت روسیه در اتریش امروز (دوشنبه) اعلام کرد که از تصمیم بی‌اساس وین در اخراج دیپلمات روس به اتهام جاسوسی بسیار به خشم آمده است.

سفارت روسیه در این خصوص گفت: «ما از تصمیم بی‌اساس مقامات اتریش که برای روابط سازنده روسیه و اتریش بسیار مخرب است، عصبانی هستیم. ما اطمینان داریم که به زودی مسکو واکنش متناسبی از خود نشان خواهد داد».

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما