کدخبر: ۳۵۷۷۱۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

خبر مهم روحانی درباره جایگزین ارز خارجی/ تولید طلا ۱۴ برابر شده است

اقتصاد نیوز : رئیس جمهور گفت: سه رهبر دنیا گفتند به من که مقابله با کرونا در ایران برای ما الگو شد، ما از آغاز دولت دوازدهم دنبال نوسازی ناوگان حمل و نقل هستیم و برنامه ریزی لازم انجام شد که با بدعهدی ترامپ ما دچار مشکل شدیم، ولی نوسازی باید به شکل دیگری انجام شود.

به گزارش اقتصادنیوز، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در آئین بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت صمت که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: دولت بنا دارد سرمایه‌گذاری ویژه‌ای برای معادن طلا انجام دهد.

روحانی افزود: در گزارش‌های امروز بیان شد که در ۴ ماهه امسال نسبت به ۴ ماهه سال گذشته دارای رشد هستیم. اینکه بیان شد در حوزه، فولاد دنیا بخاطر کرونا در این ۴ ماهه، ۶ درصد کاهش داشته و ما ۱۰ درصد افزایش داشتیم خیلی مهم است. از همه بنگاه‌های تولیدی تشکر می‌کنم که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کردند و به عنوان مثال در کارخانه آهن اسفنجی یک نفر هم مبتلا به کرونا نداشتیم.

اهم اظهارات وی را در ادامه به نقل از ایسنا، ایرنا و مهر بخوانید؛

* دشمنان در ماجرای کرونا یک توطئه‌ای داشتند که ما همه کارهای اقتصادی را تعطیل کنیم، وقتی در اواخر فروردین اعلام کردیم کسب و کارها باید باز باشد و نباید واحدهای تولید تعطیل شوند خیلی عصبانی شدند و در رسانه‌هایشان می‌گفتند دولت چرا برای جان مردم اهمیتی قائل نیست. آنها می‌خواستند کشور را به بحران ببرند.

* سه رهبر دنیا گفتند به من که مقابله با کرونا در ایران برای ما الگو شد،  ما از آغاز دولت دوازدهم دنبال نوسازی ناوگان حمل و نقل هستیم و برنامه ریزی لازم انجام شد که با بدعهدی ترامپ ما دچار مشکل شدیم، ولی نوسازی باید به شکل دیگری انجام شود.

* بسیار خوشحالیم در هفته دولت موفق شدیم پروژه‌هایی را در توسعه معادن و طلا هم برای استخراج و اکتشاف افتتاح کنیم، مساله طلا اهمیت ویژه برای ما دارد.

* همان طور که معادن و پتروشیمی ما توانسته جای صادرات نفت را بگیرد، گسترش معادن طلا و استخراج آن می‌تواند به نوعی جایگزین ارز خارجی شود که کار بزرگی است ما به وزارت صنعت و معدن نیز گفته‌ایم که دولت حاضر است برای معادن طلا سرمایه گذاری ویژه انجام دهد، امروز موفق شدیم نسبت به سال ۹۲، تولید طلا را به ۱۴ برابر برسانیم.

روحانی

* نکته دیگر در بحث نوسازی ناوگان حمل و نقل است. ما از آغاز دولت دوازدهم به فکر انجام نوسازی بزرگی برای حمل و نقل بودیم و همه چیز انجام گرفته بود. آنجایی که قرار بود از خارج قطعات وارد کنیم و شرکت هایی که بنا بود بسازند و قرار بود تمام ناوگان را نوسازی کنیم. مسأله ای که ترامپ در سال ۹۷ انجام داد و خیانتی که به دنیا و ملت آمریکا و ایران کرد و عهد و پیمان را زیر پا گذاشت باعث شد دچار مشکل شدیم اما این نوسازی باید به شکل دیگر ادامه پیدا کند و از هر راهی که امکانپذیر است ناوگان خود را نوسازی کنیم. در اینجا از همه رانندگان کامیون که حمل و نقل را برای یک ساعت متوقف نکردند و پروتکل ها را رعایت کردند و تمام بار بنادر را به انبارها منتقل کردند، تشکر می‌کنم.

* هر زمان به بنادر کشور نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که میلیون ها تن بار است و همیشه سه تا چهار میلیون تن کالای اساسی در بندر است و  کار بسیار عظیمی رانندگان عزیز ما انجام دادند و از آنها تشکر و سپاسگزاری می‌کنم.

*{ با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در روز یکشنبه به مناسبت هفته دولت}: ایشان روی مسأله خام فروشی مجدد تاکید کردند. قبلا هم ایشان همواره به این مسأله تاکید می کردند و از سنگ‌های قیمتی و زعفران اسم بردند. از وزارت صمت می‌خواهم در این دو مورد خاص که رهبری نام بردند تلاش ویژه‌ای انجام دهند. دولت آماده است در زمینه بسته بندی به ویژه در بخش زعفران که طلای قرمز ماست و همچنین در سنگ‌های قیمتی که مقام معظم رهبری فرمودند، کار ویژه‌ای انجام بگیرد.

* همین جا اعلام می‌کنم در زمینه سرمایه گذاری کمک صورت گیرد البته باید بخش خصوصی سرمایه گذاری کند و ما باید در همه جهات کمک کنیم که مردم بتوانند در این زمینه فعالیت مضاعفی انجام دهند. از اینکه در هفته دولت باز هم در فولاد رشد و جهش داشتیم تشکر می‌کنم.

* ما در یک روز افتتاح کارخانه بزرگ آهنگ اسفنجی را داریم که نزدیک به یک میلیون تن محصول برای ما به ارمغان می‌آورد و خوشحالیم که پتروشیمی و فولاد در این سال‌های سخت و فشار دشمن، یعنی از ۹۷ تا ۹۹، بخش بزرگی از مشکلات ما را جبران و ارز مورد نیاز کشور را تامین کردند. از همه کارگران، مهندشان و مدیران به ویژه در بخش صنعت و معادن تشکر می کنم و امیدوارم بتوانیم راه و مسیر استقلال خود را در سایه فرهنگ عاشورا و فرهنگ امام حسین علیه السلام ادامه دهیم.‌

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند