کدخبر: ۳۵۷۷۷۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

هشدار مقام‌های آمریکایی درباره وخامت اوضاع به دلیل کرونا

اقتصاد نیوز : شاید تعداد موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا طی هفته‌های اخیر کاهش یافته باشد ولی برخی مقام‌های رسمی در سراسر این کشور اخبار نگران کننده ای را منتشر می‌کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، سی ان ان نوشت، لورا کیلی فرماندار کانزاس روز دوشنبه گفت: این ایالت به وضعیت نامناسبی رسیده و در هر منطقه از این ایالت حداقل یک مورد ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است. نرخ ابتلا به ویروس کرونا به صورت هشداردهنده ای رو به پیشرفت است.

بر اساس این گزارش وی افزود: با بازگشت دانشجویان به خوابگاه ها، وضعیت در برخی دانشگاه ها وخیم تر شده است.

هفته گذشته دانشگاه کانزاس از ابتلای 80 نفر به ویروس کرونا خبر داده است. ده ها کالج و دانشگاه دیگر آمریکا نیز از افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا همزمان با بازگشت دانشجویان خبر داده اند.

در ایالت کنتاکی نیز اندی بشایر فرماندار هشدار داده است که این احتمال وجود دارد که تعداد موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا بار دیگر افزایش یابد، این در شرایطی است که تعداد فوتی ها در این ایالت طی هفته گذشته افزایش داشته است.

وی افزود: این ایالت در حالت مشاهده نشانه های دردسرساز است و وضعیت این ایالت شبیه اوایل تابستان است. افراد بیشتری قصد خارج شدن از قرنطینه ای را دارند که وزارت بهداشت توصیه کرده است.

اظهارات فرمانداران چند روز پس از آن مطرح شده است که آمریکا گزارش داده است میانگین فوتی های ناشی از ابتلا به کرونا در 7 روز گذشته به کمتر از 1000 نفر رسیده است. این برای نخستین بار از جولای است که تعداد فوتی های آمریکا تا این حد کاهش داشته است.

مقام های بهداشت و سلامت آمریکا هشدار می دهند که با در پیش بودن پاییز و زمستان، فعلا نمی توان نسبت به این آمارها خوشبین بود.

آمارهای دانشگاه جانز هاپکینز نشان می دهد بیش از 5.7 میلیون آمریکایی تاکنون به ویروس کرونا مبتلا شده و بیش از 177276 نفر نیز جان باخته اند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند