برخورد خونین چند نظامی آمریکایی با نیروهای روسی در سوریه

کدخبر: 358053
اقتصادنیوز: مقام‌های آمریکایی تایید کرد که شماری از نظامیان این کشور در برخورد با نیروهای روسی در شمال سوریه زخمی شده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا خبرگزاری رویترز، دو مقام آمریکایی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با این خبرگزاری این موضوع را تایید کرده‌اند و یکی از آن‌ها گفته است که این حادثه اواسط این هفته روی داده و زخمی شدن نظامیان آمریکایی در نتیجه گشودن آتش نبوده، بلکه برخوردی میان نیروهای واشنگتن و روسیه روی داده است.

این مقام که خواست نامش فاش نشود، تاکید کرد که شمار زخمیان و شدت جراحتشان کم بوده است. دیگر مقام آمریکایی نیز گفت که این حادثه اواسط این هفته و در شمال شرق سوریه روی داده است.

خبرگزاری رویترز در گزارش خود گفت که پنتاگون و فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا که مسئولیت نظارت بر نیروهای این کشور در غرب آسیا را بر عهده دارد، از توضیح درباره این حادثه خودداری کرده‌اند.

براساس این گزارش، ارتش آمریکا گفته است که «مارک میلی» رییس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده روز چهارشنبه درباره این موضوع با همتای روسی خود گفت‌وگو کرده، اما جزئیاتی درباره این گفت‌وگو ارایه نداده است.

ماه گذشته نیز یک چترباز آمریکایی در یک تصادف خودروهای نظامی در شرق سوریه کشته شد.

در ویدئویی که از این حادثه در فضای مجازی منتشر شده و منبع آن مشخص نیست، چند خودروی نظامی روسیه با حمایت یک بالگرد نظامی این کشور، به خودروی نظامیان آمریکای نزدیک می‌شوند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما