کدخبر: ۳۵۸۰۸۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

واکنش های جهانی به توافق مهم ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی

اقتصادنیوز : نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی با استقبال از توافق ایران و آژانس اتمی، اظهار داشت که گفت‌وگو همواره سازنده‌تر از فشار است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، توافق ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در روز چهارشنبه، با استقبال «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین همراه شد.

استقبال دیپلمات ارشد روس از توافق ایران و آژانس اتمی

به نوشته خبرگزاری «تاس»، اولیانوف شامگاه چهارشنبه توافق بین ایران و آژانس اتمی برای دسترسی به دو مکان مورد نظر آژانس را دستاورد و پیشرفتی واقعی در مذاکرات دو طرف دانست.

بر این اساس، وی در صفحه توئیتر خود نوشت: «پیشرفت واقعی! سفر رافائل گروسی مدیر کل آژانس اتمی به ایران منجر به توافق‌های بسیار مهمی شد که شامل دسترسی به دو مکان مورد نظر آژانس است».

این دیپلمات روس سپس با کنایه به سیاست‌های تحریمی و فشار حداکثری دولت آمریکا علیه ایران، گفت: «این نشانه دیگری از آن است که گفت‌وگو، سازنده‌تر از فشار است».

گروسی روز دوشنبه به همراه هیأتی و برای اولین بار پس از تصدی این سمت، وارد تهران شد و مورد استقبال «بهروز کمالوندی» معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی و «کاظم غریب‌آبادی» سفیر و نماینده ایران در آژانس قرار گرفت.

در پایان این سفر ایران و آژانس بیانیه‌ مشترکی صادر کردند.

براساس توافق ایران و آژانس، ایران داوطلبانه به دو مکان مشخص شده دسترسی داده و فعالیت‌های راستی آزمایی آژانس را برای حل و فصل این موضوعات تسهیل می‌کند و بعد از تجزیه و تحلیل اطلاعات، آژانس هیچ سوال دیگری از ایران و هیچ درخواستی برای دسترسی به مکان‌های فراتر از آنچه ایران اظهار کرده، ندارد

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند