واکنش چین به تحریم های جدید آمریکا

کدخبر: 358148
اقتصادنیوز : پکن تحریم‌های آمریکا علیه ۲۴ شرکت چینی را «دخالت ناخوشایند» در امور داخلی چین دانست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، وزارت امور خارجه چین امروز پنجشنبه تصمیم آمریکا برای اعمال تحریم علیه ۲۴ شرکت مستقر در چین را محکوم و اعلام کرد که این امر "دخالت ناخوشایند" در امور داخلی چین است.

وزارت بازرگانی آمریکا دیروز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد ۲۴ شرکت چینی را به دلیل کمک به ارتش این کشور برای ساخت‌وساز و نظامی‌سازی جزایر مصنوعی در دریای جنوبی چین تحریم می‌کند.

پیش از این، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا گفته بود که چین همچنان به دنبال یک برنامه مدرن تهاجمی است تا در سطح جهانی به قدرت نظامی دست یابد و آمریکا قصد ندارد به پکن چنین اجازه‌ای دهد.

وزارت امور خارجه چین به اظهارات اسپر نیز واکنش نشان داد و اظهارات او را «مزخرف» توصیف کرد.

وزارت امور خارجه چین اعلام کرد پکن "از قوانین بین المللی و کنوانسیون‌های سازمان ملل پیروی می‌کند. "

در همین حال، وزارت دفاع چین هشدار داد که ارتش این کشور "با ساز آمریکا نمی‌رقصد. "

روابط آمریکا و چین اخیراً به دلیل اختلافات در تجارت، دریای جنوبی چین، وضعیت هنگ کنگ و شیوع کرونا در میان دیگر اختلافات رو به وخامت گذاشته است.

برخی سیاستمداران آمریکایی از جمله دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بار‌ها و بار‌ها چین را به اقدامات غیرمنصفانه در تجارت، نقض حقوق بشر و تجاوز به وضعیت ویژه هنگ کنگ متهم کرده‌اند. چین این اتهامات را رد کرده و به نقض انواع قوانین بین‌المللی از طرف آمریکا اشاره کرده است.

واشنگتن همچنین پکن را متهم می‌کند که در مراحل اولیه شیوع ویروس کرونا، اطلاعاتی را در این زمینه مخفی کرده است. همچنین برخی مقامات آمریکایی مدعی هستند که شواهدی مبنی بر اینکه منشا این ویروس یک آزمایشگاه چینی است در دست دارند. پکن همه این اتهامات را رد می‌کند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما