ترفند انتخاباتی ترامپ شکست خورد

کدخبر: 358470
اقتصادنیوز؛ شیوه‌نامه جدید دولت ترامپ برای آزمایش کووید۱۹ با مخالفت اغلب ایالت‌های آمریکا مواجه شد؛ شیوه‌نامه‌ای که به گفته کارشناسان در ادامه فشارهای کاخ سفید برای بستن پرونده کرونا و عادی جلوه دادن شرایط کشور تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری در ماه نوامبر پیش رو است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز؛ دست کم ۳۳ ایالت از ۵۰ ایالت در آمریکا اعلام کرده‌اند برخلاف نظر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC)، همچنان از کسانی که علائم کرونا ندارند، هم آزمایش گرفته می‌شود.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا اعلام کرده دیگر لازم نیست از کسانی که علائم کرونا ندارند، آزمایش گرفته شود. بسیاری از کارشناسان این نظر جدید را در راستای فشارهای ترامپ برای بستن پرونده کرونا در آمریکا پیش از انتخابات ریاست جمهوری ارزیابی می‌کنند.

۱۶ ایالت از اعلام نظر سریع در این باره خوددداری کردند و داکوتای شمالی اعلام کرد که هنوز تصمیمی در این زمینه گرفته نشده است.

در میان ایالاتی که با دستورالعمل دولت فدرال مخالفت کرده‌اند نام ایالت‌های تگزاس، اوکلاهما و آریزونا به چشم می‌خورد؛ ایالت‌هایی با گرایش‌های محافظه‌کارانه که اغلب حامی حزب جمهوری خواه هستند.

کارشناسان بهداشت عمومی گفته‌اند که چنین چالشی با مکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها بی‌سابقه است و نشان دهنده تعمیق بی‌اعتمادی به دولت ترامپ و واکنش آن به بیماری همه گیر است.

تیتر یک
  • اندازه شکاف بین دلار آزاد و سنا کوچک شد

    عصر دوشنبه قیمت دلار بازار آزاد نزدیک به ۴۰۰ تومان نسبت به مدت مشابه روز قبل افت داشت، این در حالی است که قیمت دلار…

از دست ندهید
بلیط هواپیما