فتاح:بنیاد اهل قلع و قمع و بگیر و ببند نیست

کدخبر: 358524
اقتصاد نیوز : رییس سازمان بنیاد مستضعفان در واکنش به حاشیه تصرف یک روستا در اهواز با اعلام اینکه این نهاد اهل قلع و قمع و بگیر و ببند نیست گفت:بنای ما تفاهم و ملایمت با مردم است.

به گزارش ایرنا سید پرویز فتاح شنبه در گفت وگوی تلفنی با آیت الله فرحانی نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، درباره حوادث روستای موسوم به ابوالفضل اهواز، اظهار کرد: بنیاد مستضعفان معمولا با اقشار ضعیف تفاهم می‌کند و اصلا روحیه بگیر و ببند در این سازمان نیست.

وی با بیان اینکه بنیاد مستضعفان زمین زیادی دارد که در تصرف مردم هستند، اضافه کرد: بنیاد مستضعفان در هیچ جا چنین رویه و برنامه‌ای ندارد که قلع و قمع کند و بنای ما تفاهم و ملایمت با مردم است.

57d067c9-3c00-48cb-b699-a7f4dcb30cd0

فتاح ادامه داد: شورای تامین استان، شهرداری و دادستانی گفته بودند اینها زمین خوار هستند  وتصمیم تصرف در استان گرفته شده است. 

وی با اعلام آمادگی برای حل مشکل اهالی روستای موسوم به ابوالفضل، اظهار کرد: بنیاد مستضعفان طرفدار مردم و کنار مردم هستیم و آنچه به نفع مردم و اهالی مستضعف و روستاست، همان را دنبال می‌کنیم، البته از سوی دیگر شهرداری و استانداری نکات قانونی در این زمینه مطرح کرده‌اند.

ضرورت حل مساله اهالی روستای ابوالفضل

نماینده خوزستان در مجلس خبرگان نیز در این تماس تلفنی خواستار حل مشکل اهالی روستای موسوم به ابوالفضل در اهواز شد.آیت الله عبدالکریم فرحانی افزود: این مساله باید به مردم منعکس شود که بین نظر بنیاد مستضعفان و تصمیمی که در استان گرفته شده، تفاوت وجود دارد.

وی اضافه کرد: مسولان استانی اعم از شورای تامین و شهرداری و دادگستری نباید از حیثیت مردمی بنیاد مستضعفان مصرف کنند.

IMG18432931

فرحانی با اظهار نگرانی از روند رسیدگی به این مساله، اظهار کرد: مسیر رسیدگی به این مساله به خوبی طی نشده و خروجی در جلسات کارشناسی آن چیزی می‌شود که الان شاهدش هستیم که باید راهکاری برای آن اندیشیده شود.

به گزارش ایرنا،در روزهای اخیر گزارشی از مشکلات روستای موسوم به ابوالفضل منتشر شد که واکنش‌های زیادی به دنبال داشت. این روستا در غرب اهواز، جنب کوی زردشت قرار دارد و بنیاد مستضعفان مدعی مالکیت آن است.به گفته اهالی، آنها بیش از ۳۰ سال در این روستا ساکن هستند اما بنیاد مستضعفان آنها را به تصرف غیرقانونی زمین‌ها متهم کرده است.

روز چهارشنبه ۶ شهریور، ماموران نیروی انتظامی و اجراییات شهرداری اهواز که برای رفع تصرفات غیرقانونی به این منطقه مراجعه کرده بودند، با اهالی این روستا درگیر شدند که بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها و فضای مجازی داشته است

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما