یک مقام آمریکایی مدعی شد؛

تلاش سه کشور برای دخالت در انتخابات آمریکا

کدخبر: 358633
اقتصادنیوز: مقام آمریکایی: چین، روسیه و ایران دنبال دخالت در انتخابات ما هستند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس: «جان راتکلیف»، مدیر اطلاعات ملی آمریکا امروز یکشنبه بار دیگر ایران، روسیه و چین را به تلاش برای دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری کشورش متهم کرد.

وی گفت: «چین، روسیه، ایران و بازیگران دیگر همه برای دخالت یا اثرگذاری در انتخابات ما برای دستاورد خودشان تلاش می‌کنند. بنابراین می‌خواهم بگویم مسئله فقط به چین مربوط نیست.»

ماه پیش یک نهاد رسمی آمریکا پیش  در بیانیه‌ای رسماً ایران، روسیه و چین را به تلاش برای دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور متهم کرده بود.

در بیانیه‌ای که «ویلیام ایوانیا»، مدیر «مرکز ملی امنیت و ضداطلاعات»، از نهادهای زیرمجموعه «مدیر اطلاعات ملی» آمریکا منتشر کرده آمده بود: «کشورهای خارجی از تدابیر اثرگذار در رسانه‌های اجتماعی و سنتی برای اثرگذاری بر دیدگاه‌ها و ترجیحات رأی‌دهندگان آمریکایی، ایجاد تغییر در سیاست‌های آمریکا، دامن زدن به تفرقه‌ها و تضعیف اعتماد به روند دموکراتیک ما استفاده می‌کنند.»

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: «در حال حاضر، نگرانی ما در وهله اول از چین، روسیه و ایران است- اگرچه بقیه دولت‌‌ها و بازیگران غیردولتی هم می‌توانند به روند انتخاباتی ما ضربه بزنند.»

با این حال، بسیاری از نماینده‌های کنگره آمریکا تلاش دستگاه‌های اطلاعاتی دولت این کشور برای اشاره به نام چین و ایران در کنار روسیه برای دخالت در انتخابات آمریکا را رد کرده‌اند.

قانونگذاران آمریکایی می‌گویند اشاره به نام‌های چین و ایران احتمالاً برای کمرنگ کردن نقش احتمالی روسیه در انتخابات آمریکا صورت گرفته است. دولت «دونالد ترامپ» از مدت‌ها پیش به تلاش برای تضعیف دستگاه‌های اطلاعاتی و سیاسی کردن اطلاعات متهم شده است.

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما