کدخبر: ۳۵۸۸۸۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

اعلام نام کشوری که نقش میانجی بین حماس و اسرائیل را برعهده گرفته است

اقتصادنیوز: دفتر «یحیی السنوار» رئیس جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) دوشنبه شب، از میانجی‌گری قطر بر سر تفاهم میان حماس و رژیم اسرائیل و با هدف توقف تنش‌ها خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری معا فلسطین، در بیانیه حماس آمده است: پس از گفت ‌وگوها و ارتباطات که آخرین آن را «محمد العمادی» نماینده قطر انجام داد، تفاهمی برای مهار تنش و متوقف شدن تجاوز اسرائیل علیه مردم ما انجام شد.

حماس تأکید کرده است: بر اساس تلاش‌های صورت گرفته، از تعدادی پروژه در خدمت اهالی غزه پرده‌برداری خواهد شد که به کاهش رنج‌ مردم در بحبوحه شیوع ویروس کرونا و همچنین بازگشت اوضاع به پیش از تنش کمک خواهد کرد.

همچنین رسانه‌های اسرائیل گزارش دادند که گذرگاه‌های «کرم ابو سالم» و «ایرز» بازگشایی شده‌اند و محدودیت‌های اعمال شده برای ماهیگیران نوار غزه برداشته شده است.

جوانان فلسطینی در روزهای گذشته در ادامه تلاش‌های خود برای واداشتن رژیم اسرائیل به پایبندی به تفاهمات آرام‌سازی اوضاع در غزه و توقف تجاوزات علیه این باریکه، ده‌ها بالن آتش‌زا را روانه اراضی اشغالی کردند.

آن‌ها گفته بودند که تا زمان توقف جنایات رژیم صهیونیستی علیه غزه و کاهش محاصره، دست از ارسال بالن‌های آتش‌زا به سمت اراضی اشغالی برنمی‌دارند.

غزه از ۱۴ سال پیش تحت محاصره دریایی و زمینی رژیم اسرائیلقرار دارد و این رژیم از ورود غذا و دارو به آن جلوگیری می کند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند