کدخبر: ۳۵۸۸۹۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تغییر صدا را جدی بگیرید

اقتصادنیوز : برای رسیدن به علت خشونت صدا در کودکان ابتدا باید بررسی کرد که آیا این اختلال در افراد از زمان نوزادی وماد زادی وجود داشته و یا به مرور زمان ایجاد شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ،حسین صالحی رزیدنت بیماری‌های کودکان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان درباره بروز خشونت صدا در برخی از افراد اظهار کرد: برای رسیدن به علت خشونت صدا در کودکان ابتدا باید بررسی کرد که آیا این اختلال در افراد از زمان نوزادی  وماد زادی وجود داشته و یا  به مرور زمان ایجاد شده است. برای این اختلال چند فرضیه وجود دارد که به هنگام مراجعه به پزشک مورد بررسی قرار می‌گیرد.

او بیان کرد: در برخی از کودکان نیز این اختلال خشونت صدا به صورت مادرزادی دیده می‌شود و از همان بدو تولد تار‌های صوتی کودک آسیب دیده است و کودک مشکلات حنجره‌ای دارد.

او افزود: در حالت دیگر ممکن است فرد مراجعه کننده بیان کند که بروز این اختلال و خشونت صدا کمتر از یک هفته است که اتفاق افتاده است، در چنین شرایطی ما با بررسی‌ها‌ی انجام شده به این نتیجه می‌رسیم که این امر به دلیل آلرژی‌های فصلی است و جای نگرانی نیست.

 او افزود: اما اگر به صورت ناگهانی دچار این عارضه شده‌اید و مدت زمانی که با آن درگیر هستید بیش از یک الی دو هفته است باید فرد حتما آزمایش‌های لازم را انجام دهد تا به دلیل بروز این اختلال پی ببرد، چرا که ممکن است به دلیل بروز عفونت‌ها و وجود غده‌هایی در گلو و حنجره باشد.

او اظهار کرد: در اکثر مواقع این اختلال در بین نوجوانانی که در سن بلوغ هستند دیده می‌شود که به دلیل بروز و رشد هورمون‌های رشدی تغییراتی در تن صدای فرد دیده و شنیده می‌شود.

او در نهایت گفت: باید به این نکته هم توجه داشت که ممکن است بروز اختلال در تن صدا مربوط به هیچ کدام از این موارد ذکر شده نبوده و  بر اثر جراحی‌هایی که فرد در قسمت گلو و حنجره خود انجام داده است، باشد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند