موضع رییس جدید شورای امنیت درباره برگشت تحریم های ایران:کاری نمی کنیم

کدخبر: 359084
اقتصاد نیوز : رئیس دوره ای شورای امنیت سازمان ملل در ماه سپتامبر نیز اعلام کرد به دلیل عدم اجماع اعضای شورای امنیت سازمان ملل درباره ابلاغیه آمریکا برای فعال کردن ساز و کار بازگشت تحریم های بین المللی علیه ایران، در این باره اقدامی اتخاذ نمیکند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، نیجر که در ماه سپتامبر ریاست دوره ای شورای امنیت سازمان ملل را بر عهده دارد روز سه شنبه اعلام کرد که این کشور نیز هیچ اقدامی درباره ابلاغیه آمریکا برای فعال کردن ساز و کار بازگشت تحریم های شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران اتحاد نخواهد کرد چون در میان 15 عضو شورای امنیت سازمان ملل در این باره اجماعی وجود ندارد.

«مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا روز 20 آگوست روند 30 روزه اعمال مجدد تمامی تحریم های بین المللی علیه ایران که با نام اسنپ بک شناخته می شود را فعال کرد. وی این اقدام را با ارائه ابلاغیه ای به شورای امنیت انجام داد که طی آن پامپئو مدعی شد که ایران توافق هسته ای 2015 را نقض کرده است.

اما اندونزی که در ماه اگوست ریاست دوره ای شورای امنیت سازمان ملل را بر عهده داشت گفت که در جایگاهی قرار ندارد که اقدامی در زمینه ابلاغیه آمریکا انجام دهد چون 13 عضو شورای امنیت مخالفت خود با این اقدام آمریکا را ابراز داشتند.

دولت آمریکا بعد از آنکه روز ۲۵ مردادماه پیش‌نویس قطعنامه‌‌اش برای تمدید محدودیت‌های تسلیحاتی علیه ایران شکست خورد اعلام کرده در تلاش است با استفاده از مفاد قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت، تمامی تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران را بازگرداند.

 

تیتر یک
  • همزمان با لغو سفر مهم ظریف به وین مطرح شد

    اقتصادنیوز: بلومبرگ با اشاره به توقف افتتاح یک کارخانه تولید فلزات اورانیوم از سوی ایران، از آن به عنوان یک سیگنال…

از دست ندهید
بلیط هواپیما