رئیس‌جمهوری پیشین لبنان افشا کرد؛ هدف اصلی مکرون برای نقش‌آفرینی جدید در لبنان!

کدخبر: 359093
اقتصادنیوز:امیل لحودرییس جمهوری پیشین لبنان با انتقاد از فشارهای فرانسه به کشورش برای سازش با رژیم اسرائیل گفت: فرانسه می خواهد صلح با اسرائیل را به لبنان دیکته کند.

به گزارش اقتصادنیوز امیل لحود سه شنبه شب در گفت وگو با شبکه خبری المیادین، مخالفت خود را با هرگونه دیکته خارجی اعلام کرد و گفت: فرانسه سیاستمداران لبنانی را در خصوص اموال قاچاق شان به خارج تهدید کرده است تا هرچه سریع تر برسر تعیین نخست وزیر توافق کنند.

وی همچنین با اشاره به نفوذ رژیم صهیونیستی بر آمریکا گفت: این اسرائیل است که به آمریکا هر آنچه را در خصوص لبنان بخواهد، دیکته می کند و عکس این موضوع وجود ندارد، آنچه برای اسرائیل مهم است، ضعیف ماندن اعراب است.

رییس جمهوری پیشین لبنان افزود: فرانسه خواهان صلح میان لبنان و اسرائیل است، همان کاری که امارات کرد و فردا نیز عربستان انجام خواهد داد.

وی بر مخالفت خود با هرگونه دیکته خارجی تاکید کرد و گفت: ما به این موضوع تن نخواهیم داد حتی اگر به قیمت جانمان تمام شود.

لحود به نقل از روزنامه فرانسوی  فیگارو گفت: فرانسه سیاستمداران لبنانی را به بخاطر پول هایی که از ۱۷ اکتبر به خارج قاچاق کرده اند، تهدید کرد که هر چه سریع تر در باره نخست وزیر توافق کنند.

وی با اشاره به درخواست های فرانسه و سفر مکرون به لبنان خطاب به سیاستمداران لبنانی گفت: کرامت تان مهمتر از زندگی تان است.

میشل عون رییس جمهوری لبنان روز دوشنبه مصطفی ادیب را پس از کسب حمایت اکثریت پارلمانی، رسما مامور تشکیل کابینه جدید این کشور کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های لبنان، مصطفی ادیب سفیر لبنان در برلین روز دوشنبه موفق شد حمایت ۹۰ نفر از ۱۲۸ عضو پارلمان این کشور را برای احراز پست نخست‌وزیری بدست بیاورد.

این اقدام پیش از ورود امانوئل مکرون رییس جمهوری لبنان به بیروت برای شرکت در مراسم ۱۰۰ سالگی اعلام تاسیس «لبنان بزرگ» صورت گرفت.

این دومین سفر مکرون به لبنان طی کمتر از یک ماه است چرا که وی در تاریخ ۶ اوت گذشته یعنی دو روز بعد از انفجار بندر بیروت از لبنان دیدن کرد.

تیتر یک
  • اندازه شکاف بین دلار آزاد و سنا کوچک شد

    عصر دوشنبه قیمت دلار بازار آزاد نزدیک به ۴۰۰ تومان نسبت به مدت مشابه روز قبل افت داشت، این در حالی است که قیمت دلار…

از دست ندهید
بلیط هواپیما