اطلاعات سی‌ان‌ان از فشارهای ترامپ برای پایان دادن خطر ویروس کرونا

کدخبر: 359473
اقتصادنیوز: شبکه سی ان ان روز جمعه گزارش داد که دونالد ترامپ با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ۲۰۲۰ مقامات بهداشتی دولت را تحت فشار قرار داده تا هر چه زودتر با ساخت واکسن کرونا پیروزی وی در انتخابات را تضمین کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا از شبکه سی ان ان، ترامپ رییس جمهوری آمریکا که از محبوبیت پایینی در نظرسنجی ها و با چالش های اقتصادی فراوانی در دوران کرونا روبرو است، برای فرار از این چالش ها و بالابردن شانس پیروزی خود در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا فشار خود بر مقامات سازمان غذا و داروی را افزایش داده تا بتواند از طریق واکسن کرونا انتخاب مجدد خود در انتخابات را تضمین کند.

براساس این گزارش، ترامپ در جلسات عمومی و خصوصی تلاش کرده تا خبرهای خوبی از طرف مقامات بهداشتی آمریکا در مورد مقابله با ویروس مکرونا منتشر شود.

ترامپ همچنین اصرار دارد که حتی نتایجی که از نظر کارشناسان بهداشتی آمریکا جزئی تلقی می شود، به بیانیه های اصلی تبدیل شوند که وی بتواند به آنان استناد کند.

در راستای فشارهای ترامپ، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها روز گذشته (پنجشنبه) طی بیانیه‌ای به مقامات بهداشتی ایالت‌ها اعلام کرد، برای دریافت واکسن کرونا در ماه نوامبر آماده باشند.

براساس بیانیه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، مقامات بهداشتی همه ۵۰ ایالت و پنج شهر بزرگ آماده توزیع واکسن کرونا به کارکنان بخش‌های مراقبت‌های بهداشتی و سایر گروه‌های پر خطر در اواخر اکتبر یا اوایل نوامبر (نهم آبان تا ۱۰ آبان) باشند.

دکتر آنتونی فائوچی رییس موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی و دکتر استفان هان مدیر بخش دارو و غذای آمریکا در گفتگوهای اخیر اظهار داشتند که در صورت مثبت بودن داده‌ها، قبل از اتمام آزمایشات واکسن در دسترس گروه‌های خاص قرار خواهد گرفت.

به دنبال شیوع ویروس کرونا در آمریکا تا کنون ۱۹۱ هزار و ۵۸ نفر در کشور جان خود را از دست داده‌اند و دولت ترامپ با ناکارآمدی در مهار این ویروس مرگبار تنها به وعده و دعید در مورد واکسن کرونا بسنده کرده است.

تیتر یک
  • جنگ پنهان تل‌آویو علیه برجام از سر گرفته خواهد شد؟

    تحلیلگران می گویند، عناصر تندرو در اسرائیل همچنان نقش اصلی را در زمینه برنامه هسته‌ای ایران ایفا می‌کنند و نتایج مثبت…

از دست ندهید
بلیط هواپیما