سرکرده اصلی داعش در عراق دستگیر شد

کدخبر: 360689
اقتصاد نیوز : ارتش عراق در عملیاتی یک سرکرده اصلی گروه تروریستی داعش را در استان «صلاح الدین» دستگیر کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا:  سخنگوی نیروهای مسلح عراق گفت که رشته عملیات ضد تروریستی ارتش این کشور علیه داعش در مناطق مختلف این کشور ادامه دارد.

وی در بیانیه ای افزود که نیروهای عراقی عملیات غافلگیرانه ای را در شهر «شرقاط» از توابع استان صلاح الدین انجام دادند که در جریان آن، موفق به شناسایی و دستگیری یکی از سرکردگان اصلی داعش شدند.

سخنگوی نیروهای مسلح عراق ادامه داد که نیروهای امنیتی به عملیات خود علیه پسماندهای تروریست ها در استان های درگیر تروریست ادامه می دهند.

نیروهای امنیتی عراق روز گذشته (چهارشنبه) نیز در عملیات اطلاعاتی مفتی گروه تروریستی داعش را استان شمالی کرکوک به دام انداختند.

منابع عراقی بدون اشاره به نام این تروریست اعلام کردند که وی در دوره تسلط داعش بر بخش هایی از عراق، مفتی دفتر موسوم به دادگستری و شکایات بخش «العباسی» در کرکوک بود.

در همین راستا، شنبه گذشته ۲۴ تروریست داعشی در عملیات اطلاعاتی نیروی عراقی در استان نینوا (شمال عراق) دستگیر شدند. 

این ترویست ها که پنج تن از آنها از مقام های داعش بودند در زمان اشغال استان نینوا در سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ در واحدهای رزمی، پشتیبانی و پدافند هوایی به عنوان سرباز و نیروی امنیتی کار می کردند.

دوشنبه هفته گذشته هم اداره اطلاعات وزارت کشور عراق از دستگیری ۱۲ تروریست داعشی به همراه سلاح، مهمات و مواد منفجره در استان الانبار واقع در غرب این کشور خبر داد.

استان های کرکوک، نینوا، صلاح الدین، الانبار و دیاله در شمال، غرب و شرق عراق از مراکز اصلی فعالیت هسته های خفته و بقایای گروه تروریستی داعش به شمار می روند.

ارتش عراق و نیروهای الحشد الشعبی که هفته هاست سخت درگیر تعقیب و نابودی عناصر تروریستی داعش در استان های دیاله، صلاح الدین، نینوا، کرکوک و الانبار هستند، همچنان به عملیات خود علیه این گروه ادامه می دهند.
 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما