کدخبر: ۳۶۱۳۵۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

مخالفت گروه‌های بحرینی با قرارداد عادی‌سازی با اسرائیل

اقتصاد نیوز : گروه‌های بحرینی امروز (دوشنبه) با توافق عادی سازی روابط کشورشان با رژیم صهیونیستی که قرار است فردا در واشنگتن به امضا برسد، مخالفت کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، عربی۲۱ نوشت، ۱۷ انجمن و جریان بحرینی با صدور بیانیه‌ای مخالفت کامل خود را با تمامی انواع عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و نیز پایبندی خود را به اصول ملت بحرین در خصوص مساله فلسطین، قانون اساسی که سازش با رژیم اشغالگر را جنایت می‌داند و اتفاق نظر جهان عرب و اسلام در مخالفت با عادی سازی روابط با این رژیم جنایتکار اعلام کردند.

در این بیانیه آمده است، "هیچ یک از انواع عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی که از سوی برخی از کشورها صورت گرفته است صلحی به ارمغان نیاورده و حقوق غصب شده ملت فلسطین را به آنها بازنگردانده است بلکه دشمن را به ارتکاب بیشتر جنایت در حق فلسطین و مقدسات عرب و مسلمانان و در صدر آنها قدس شریف تشویق کرده است.

توافق صلح میان بحرین و رژیم صهیونیستی زیر نظر آمریکا شوک سنگین و نارضایتی و مخالفت گسترده مردمی را در میان ملت بحرین، انجمن‌های سیاسی، نهادهای جامعه مدنی و تمامی فعالیت‌ها و چهره‌های ملی کشور ایجاد کرده است.

"ملت بحرین با توجه به پایبندی خود به مساله فلسطین، از آثار و پسامدهای توافق عادی سازی روابط حمایت نخواهند کرد".

اما گروه‌هایی دیگر از جمله "المنبر الاسلامی" شاخه سیاسی انجمن الاصلاح با صدور بیانیه‌ای عدم رضایت و تاسف خود را از توافق عادی سازی روابط بحرین با رژیم صهیونیستی اعلام کردند.

این گروه‌ها افزودند، به اصول ثابت خود و نیز اصول مورد قبول ملت بحرین پایبند هستند. مساله فلسطین برای ملت این کشور و نیز رهبری سیاسی آن هسته اصلی نزاع است. مساله فلسطین یک مساله محوری برای برقراری صلح در خاورمیانه براساس طرح صلح عربی است که عربستان آن را در سال ۲۰۰۲ اعلام کرد و نمی‌توان از مساله فلسطین در برقراری صلح در خاورمیانه چشم پوشید و عدم حل این مساله به معنای ادامه درگیری تا بی‌نهایت است.

این گروه‌ها در بیانیه خود مدعی شدند، موضع اصولی رهبری بحرین حمایت از مساله فلسطین و مساله مسجدالاقصی است و پروژه‌های توسعه طلبانه علیه ملت فلسطین را نمی‌پذیرد.

در ادامه این بیانیه آمده است: حق رهبری سیاسی را در تلاش برای اتخاذ مواضع سیاسی در مواجهه با تحولات سیاسی، امنیتی و اقتصادی مورد مناقشه قرار نمی‌دهیم، این مواضع مانع حق ملت بحرین وفادار به رهبری، میهن و ملت عربی اسلامی در تحریم همه جانبه انواع عادی سازی روابط و تعاملات تجاری، فرهنگی، گردشگری و غیر آنها در چارچوب قانون اساسی نیست بلکه این حق تکامل میان رهبری و ملت است چرا که همه برای وطن و مساله فلسطین کار می‌کنند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند