گروه‌های حساس چکاپ‌شان را بخاطر کرونا به تاخیر نیاندازند

کدخبر: 362300
اقتصاد نیوز : عضو کمیته کشوری کرونا گفت: گروه‌های پرخطر مانند سالمندان و زنان باردار در روزهای کرونایی از انجام چکاپ‌های ضروری خودداری نکنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مسعود مردانی متخصص بیماری‌های عفونی و عضو کمیته کشوری کرونا، اظهار کرد: با شیوع بیماری کرونا در کشور میزان مراجعه مردم جهت انجام چکاپ‌های دوره‌ای کاهش پیدا کرده است. 

او ادامه داد: به افراد توصیه می‌‌شود جهت انجام کار‌های غیرضروری به بیمارستان‌ها و مراکز جامع خدمات سلامت مراجعه نکنند. البته مردم و  به ویژه گروه‌های پر خطر نباید مراجعات ضروری مخصوص بیماری خود به مراکز درمانی را به تاخیر بیندازند.

عضو کمیته کشوری مقابله با کرونا بیان کرد: والدین باید واکسیناسیون فرزندان خود مانند فلج اطفال، سرخک و دیفتری را به خاطر شیوع بیماری کرونا لغو نکرده و با حضور به موقع نسبت به انجام واکسیناسیون کودکان اقدام کنند.

مردانی ادامه داد: توصیه می‌شود مردم از حضور در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به دلیل احتمال ابتلا به بیماری کرونا پرهیز کنند، اما گروه‌های پرخطر مانند سالمندان و زنان باردار از انجام چکاپ‌های ضروری و مراقبت‌های لازم خودداری نکنند.

عضو کمیته کشوری مقابله با کرونا یادآوری کرد: مردم نباید هیچ ترسی از بیماری‌های واگیر داشته باشند زیرا با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی می‌توان از ابتلا به این بیماری‌ها پیشگیری کرد.

گروه‌های پرخطر از انجام چکاپ‌های ضروری خودداری نکنند

از دست ندهید
بلیط هواپیما