خطرات مرگ آور تخم مرغ که نمی دانستید

کدخبر: 363222
اقتصادنیوز : دانشمندان در طی یک تحقیق جدید خطراتی را نام بردند که از خوردن بیش از حد تخم مرغ به میان می آید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسپوتنیک، دانشمندان امریکایی در طی یک تحقیق تازه نتیجه گیری نموده اند که مصرف بیش از حد تخم مرغ خطر ابتلا به بیماری های قلبی — عروقی و مرگ زود رس را افزایش دهد.

نتایج این تحقیق در مجله علمی MedicalXpressمنتشر شده است.

محققان اطلاعات مربوط به شیوه زندگی و تغذیه 30 هزار نفر را در طول 31 سال بررسی کردند. معلوم شد که کلسترول در تخم مرغ، وقتی که در مقادیر زیادی مصرف می شود، با اثرات مضر برای سلامتی به همراه است. این یک نتیجه هشدار دهنده است؛ زیرا مصرف تخم مرغ در سال 2017 در امریکا برای هر فرد 279 تخم در سال بوده است. اما پزشکان در توصیه های غذایی شان اندازه بی خطر برای مصرف تخم مرغ را تعیین نمی کنند.

اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد، مصرف روزانه نصف یک تخم مرغ، 1.1 درصد خطر بیمارهای مربوط به کلسترول و 1.9 درصد خطر مرگ زودرس را افزایش می‌دهد.

به علاوه مصرف روزانه 300 میلی گرم کلسترول که زرده تخم مرغ یکی از اصلی ترین منابع آن است، احتمال ابتلاء به بیمارهای قلبی را 3.2 درصد و احتمال مرگ زودرس را 4.4 درصد افزایش می‌دهد.

البته به گفته محققان تخم مرغ یک منبع غذایی مغذی و ضروری برای بدن است و نباید از مصرف آن غافل شد و تنها باید در مصرف آن تعادل را رعایت کرد.

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما