۷۴ درصد رای دهندگان منتظر نخستین مناظره انتخاباتی بایدن و ترامپ

کدخبر: 364424
اقتصاد نیوز : تازه ترین نظرسنجی انجام شده حکایت از آن دارد که ۷۴ درصد رای دهندگان در نظر دارند نخستین مناظره انتخاباتی ترامپ- بایدن را از تلویزیون تماشا کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، تازه‌ترین نظرسنجی دانشگاه مانماث، بیشتر رای‌دهندگان علاقمند به تماشای نخستین مناظره انتخاباتی ترامپ-بایدن هستند اما انتظار کمی وجود دارد که نظرشان درباره نامزد مورد علاقه آنها عوض شود.

نزدیک به ۷۴ درصد از این افراد در نظر دارند این مناظره را از طریق تلویزیون تماشان کنند و تنها ۳ درصد تمایل دارند چیزی را بشنوند که بر روی تصمیم آنها اثر بگذارد. ۱۰ درصد می‌گویند این احتمال وجود دارد و ۸۷ درصد هم آن را بعید می‌دانند.

نوسانات بیشتری در انتخابات در سال ۲۰۱۶ نسبت به امروز وجود داشت. اما این نتایج این واقعیت را تایید می‌کند که مخاطبان این بحث‌ها، رای‌دهندگانی هستند که به یک طرف یا طرف دیگر علاقه ریشه‌داری دارند. چرخش و قالب‌بندی رسانه‌ای در بیان واقعیت، برای جابجایی نظر گروه کوچکی از رای‌دهندگان اهمیت دارد.

اکثریت رای دهندگان (۶۳درصد) دوست دارند مجری واقعیت مباحث نامزدها را در هنگام ارائه اطلاعات نادرست، بررسی کند. فقط ۳۰درصد می‌گویند این وظیفه باید به ۲ نامزد سپرده شود.

نتایج نظرسنجی فعلی مشابه نظر رای‌دهندگان در سال ۲۰۱۶ است (۶۰٪ بررسی واقعیت توسط مجری و ۳۱٪ واگذاری به نامزدها). با این حال ، در میان جمهوریخواهان که می‌خواهند، مجری این وظیفه را بر عهده گیرند (از ۵۱درصد چهار سال پیش به ۴۴درصد کنونی) اندکی کاهش یافته است، در حالیکه این نظر در میان دموکرات‌ها افزایش یافته است (از ۶۷٪ به ۷۶٪) و مستقل (از ۶۰٪ به ۶۷٪).

کمیسیون مناظره گفت: نفس‌های خود را برای بررسی‌های فوری کریس والاس نگه ندارید. این نقش مجری نیست، حتی اگر عموم مردم بخواهند این نقش را داشته باشد.

والاس از فاکس نیوز نخستین مناظره را کنترل می‌کند.

در نظر سنجی این دانشگاه این سوال آمده است که ...نخستین مناظره ریاست جمهوری بین ترامپ و بایدن سه شنبه شب برگزار می‌شود. آیا قصد دارید بحث را به صورت زنده تماشا کنید یا خیر؟

۷۴ درصد از ۸۰۹ سوال شونده، پاسخ مثبت و ۲۰ درصد هم جواب منفی داده‌اند. چهار درصد هم اظهار کرده‌اند ممکن است بعدا بخش‌هایی از کلیپ‌های آن را تماشا کنند.

در سوال دیگری پرسیده شده است چقدر احتمال دارد که بحث در مورد اینکه کدام یک از کاندیداها را حمایت کنید - به احتمال زیاد، تا حدودی یا محال، نظر شما را تغییر دهد (به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید)؟

۳ درصد از پاسخ‌دهندگان آن را بسیار محتمل، ۱۰ درصد تا حدودی و ۸۷ درصد هم محال دانسته‌اند.

در این نظر سنجی این سوال هم طرح شده است که آیا مجری باید واقعیت پاسخ نامزدها را در صورت ارائه اطلاعات نادرست مطرح کند یا آن را به خود نامزدها واگذارد؟

۶۳ درصد آن را وظیفه مجری دانسته‌اند در حالی که ۳۰ درصد معتقدند خود نامزدها باید افشاگری کنند. ۲درصد هم معتقدند هم مجری باید بگوید و هم خود نامزدها واقعیات اظهارات طرف دیگر را مطرح سازند.

 
تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما