کدخبر: ۳۶۴۵۲۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

دیدار مرکل با رهبر اصلی مخالفان دولت بلاروس

اقتصاد نیوز : صدر اعظم آلمان امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، قصد دارد با سوتلانا تیخانوفسکایا، رهبر اصلی مخالفان دولت بلاروس مذاکره داشته باشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری فرانسه اعلام کرد، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در سخنرانی خود در ارتباط با بحثهای مربوط به بودجه ۲۰۲۱ ارائه شده از سوی دولتش به پارلمان کشورش گفت که این دیدار "به زودی" انجام خواهد شد.

او تصریح کرد: وقتی شما شاهد شجاعت زنان در خیابانهای بلاروس برای یک زندگی آزاد عاری از فساد هستید، من تنها می توانم بگویم که این را تحسین می‌کنم و آن را بسیار تاثیربرانگیز می‌یابم.

این خبر از سوی مرکل یک روز بعد از دیدار امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه با تیخانوفسکایا و متعهد شدن وی به کمک به میانجی‌گری برای بحران کشورش اعلام شد.

تسیخانوفسکایا در پی اعتراضاتی که بعد از انتخابات ریاست جمهوری ۹ اوت گذشته در بلاروس بالا گرفت، از این کشور به لیتوانی گریخت.

مرکل در ادامه صحبتهایش به الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس پرداخته و تاکید کرد، آلمان به تلاشش در حمایت از دموکراسی و حقوق بشر ادامه می‌دهد و این شامل بلاروس و روابط با لوکاشنکو می‌شود.

آلمان نتایج انتخابات ۹ اوت بلاروس که طی آن لوکاشنکو برنده اعلام شد را به رسمیت نشناخت.

مرکل خاطر نشان کرد: ما از او می خواهیم تا وارد گفتگو با مردمش بدون مداخله از جانب شرق یا غرب شود. ما آنچه که هر روز در بلاروس اتفاق می افتد از جمله تضعیف فرآیندهای دموکراتیک، خشونت علیه مخالفان را محکوم می کنیم.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند