کدخبر: ۳۶۴۹۳۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

بایدن: در انتخابات پیروز شوم، در روابط با ریاض تجدیدنظر می‌کنم

اقتصاد نیوز : جو بایدن اعلام کرد در صورت پیروزی در انتخابات، در روابط واشنگتن با ریاض تجدیدنظر خواهد کرد و حمایت آمریکا از جنگ یمن را پایان خواهد داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «جو بایدن» نامزد دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا گفت در صورتی که در انتخابات پیروز شود در روابط واشنگتن با ریاض تجدیدنظر خواهد کرد و حمایت آمریکا از جنگ یمن را پایان خواهد داد.

وی که در یک سخنرانی انتخاباتی صحبت می‌کرد، افزود: «پایبندی ما به ارزش‌های دموکراسی و حقوق بشر اولویتمان حتی نسبت به نزدیکترین شرکای ما خواهد بود.

بایدن به سالگرد ترور «جمال خاشقچی» روزنامه نگار سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول نیز اشاره کرد و گفت که روح وی هدر نخواهد رفت.

دوم اکتبر سال ۲۰۱۸ جمال خاشقچی روزنامه‌نگار منتقد سعودی پس از مراجعه به کنسولگری کشورش در استانبول به قتل رسید که گفته می‌شود قتل وی با دستور مستقیم «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی صورت گرفته است.

هفتم سپتامبر گذشته دادگاه کیفری عربستان سعودی حکم اعدام عاملان قتل خاشقچی را لغو و تنها به صدور حکم حبس برای هشت نفر از این متهمان به مدت ۲۰، ۱۰ و ۷ سال اکتفا کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
103 نفر این پست را پسندیده اند