کدخبر: ۳۶۵۲۰۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تهران هوای سالم را نفس می‌کشد

اقتصاد نیوز : کیفیت هوای پایتخت امروز - سیزدهم مهر- از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص ۸۰ در شرایط سالم است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۹ امروز بر روی شاخص ۸۸ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۶۲، ازن با شاخص ۲۹، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۶۳ و منواکسید کربن با شاخص ۱۷ بوده است.

اقدسیه صدر نشین هوای سالم 

بر این اساس،ایستگاه‌های اقدسیه در منطقه یک با شاخص ۵۵،پونک با شاخص ۵۷ و شهرداری منطقه۲ با شاخص ۶۰ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده اند.

۳ایستگاه آلوده برای گروه های حساس

همچنین ایستگاه‌های پارک سلامت منطقه ۱۷ با شاخص۱۵۰، پارک شکوفه منطقه ۱۴ با شاخص ۱۲۷ و شهرک چشمه منطقه ۲۲ با شاخص ۱۰۵ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند. 

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

۱۴۵ روز هوای سالم در تهران 

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۴۵ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۳۶ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه ها به ثبت رسیده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند