تقابل جنگنده‌های «اف-16» تایوان با هواپیمای نظامی چین

کدخبر: 365533
اقتصاد نیوز : وزارت دفاع تایوان مدعی تقابل جنگنده‌های «اف-16» خود با یک فروند هواپیمای ضد زیر دریایی ارتش چین شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، مقامات تایوانی روز دوشنبه مدعی تلاش ناموفق یک هواپیمای نظامی ارتش چین برای ورود به حریم هوایی این جزیره شدند.

به نوشته وبگاه «یوراسیا تایمز» وزارت دفاع تایوان اعلام کرد یک فروند هواپیمای ضد زیر دریایی «Y-8» چین که قصد ورود به حریم هوایی تایوان را داشت با پرواز جنگنده‌های «اف-16» در انجام ماموریت خود ناموفق ماند.

وزارت دفاع تایوان مدعی شده که این هواپیمای نظامی چین روز یکشنبه وارد منطقه جنوب غربی دفاع هوایی تایوان شد و جنگنده‌های اف-۱۶ تایوانی در حالی‌که مجهز به موشک بودند با پرواز به موقع مانع ورود این هواپیما به حریم هوایی تایوان شدند. وزارت دفاع تایوان از تداوم پایش منطقه و آمادگی برای مواجهه با هرگونه سناریویی خبر داده است.

دولت چین طبق اصل چین واحد، تایوان را بخشی از سرزمین واحد چین و مواضع آمریکایی‌ها در قبال روابط با تایوان و فروش تسلیحات را مغایر با این اصل می‌داند. دولت‌های آمریکایی از سال ۱۹۷۹ روابط خود با تایوان را قطع و اعلام کردند که به اصل چین واحد پایبند هستند اما طی سال‌های اخیر به اقداماتی از قبیل فروش تسلیحات به تایوان دست زده‌اند. وزارت دفاع تایوان در بحبوحه تنش با چین اخیرا قرارداد خرید ۶۶ جنگنده «اف-۱۶ » از آمریکا منعقد کرد.

ناوگان اقیانوس آرام نیروی دریایی آمریکا چندی قبل اعلام کرد که جنگنده‌های ارتش چین حدود ۴۰ سورتی پرواز در تنگه تایوان انجام دادند. بنابر اعلام ناوگان اقیانوس آرام آمریکا، این جنگنده‌های با دارا بودن قابلیت برتری هوایی می‌توانند نقش مهمی را در هرگونه نبرد محتمل در منطقه ایفا کنند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما