کدخبر: ۳۶۶۰۳۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

جنگ میان آذربایجان و ارمنستان تمام نشده است

اقتصاد نیوز : خبرگزاری ریانووستی روسیه از حمله پهپادی جمهوری آذربایجان به مواضع پدافند هوایی نیروهای ارمنی مستقر در حومه شهر "خانکندی" مرکز قره باغ کوهستانی گفت .

 به  گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا: پدافند هوایی نیروهای ارمنستان مستقر در منطقه کوهستانی از سوی پهپادهای جمهوری آذربایجان هدف قرار گرفت .

درگیری های نظامی نیروهای ارمنستان و جمهوری آذربایجان در یازدهمین روز عملیات نظامی در منطقه مورد مناقشه قره باغ همچنان ادامه دارد .

بامداد ششم مهرماه جاری درگیری میان نظامیان ارمنستان و جمهوری آذربایجان در مرزهای مشترک دو کشور از سرگرفته شد .

پس از درگیری‌های نظامی چند روزه ماه جولای (اواسط تیر) بین نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان که منجر به تلفات جانی از هر دو طرف شد، جنگ لفظی و برخی تحرکات دیپلماتیک به تنش در منطقه قفقاز دامن زد و بروز برخورد نظامی میان این دو کشور را قابل پیش‌بینی کرده بود.

  در سال ۱۹۹۴ میلادی، به دنبال درگیری های چهارساله نظامی دو کشور، برخی دولت های اروپایی و منطقه برای پایان دادن به منازعات ارضی میان باکو و ایروان وارد عمل شدند و سرانجام با میانجیگری گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا، آتش‌بس میان طرفین مناقشه برقرار شد، اما تلاش‌های بین‌المللی برای حل مسالمت‌آمیز این مناقشه تا به امروز نتیجه‌ای نداشته است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند