درخواست مهم ترامپ از ولیعهد ابوظبی

کدخبر: 366756
اقتصادنیوز: دونالد ترامپرییس جمهوری آمریکا یکشنبه شب در تماس تلفنی با محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی از وی خواست از رهبران خاورمیانه بخواهد روابط خود را با تل آویو عادی کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازایرنا از رویترز، کاخ سفید در بیانیه‌ای که یکشنبه شب منتشر شد، اعلام کرد که رییس جمهوری آمریکا با ولیعهد ابوظبی درباره شیوع کرونا، راه‌های تقویت امنیت منطقه‌ای و تقویت رشد اقتصادی از طریق مشارکت‌های عمومی و خصوصی گفت وگو کرد.

ترامپ ضمن تبریک بمناسبت امضای آنچه وی "انعقاد توافق ابراهیمی" برای عادی‌سازی روابط امارات و اسرائیل خوانده است، از بن زاید درخواست کرده است که این فرصت را مغتنم شمرده و از دیگر رهبران خاورمیانه بخواهد که همین مسیر را به سوی آن چه وی صلح و شکوفایی در منطقه خوانده است" گام بردارند.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا شامگاه ۲۱ شهریور از عادی سازی روابط بحرین با رژیم صهیونیستی خبر داد.

آمریکا، رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی نیز ۲۳ مرداد امسال  با انتشار بیانیه‌ای مشترک از امضای توافق برای عادی‌سازی روابط میان ابوظبی و تل‌آویو و آغاز روابط دیپلماتیک میان دو طرف خبر دادند.

مراسم امضای توافقنامه عادی‌سازی روابط میان تل‌آویو با منامه از یک طرف و پیمان صلح رژیم صهیونیستی با امارات روز سه‌شنبه ۱۵ سپتامبر (۲۵ شهریور) در کاخ سفید و در حضور دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به صورت رسمی امضا شد و این دو کشور کوچک عرب حاشیه خلیج فارس رابطه چندین ساله غیرعلنی خود را با صهیونیست ها آشکار و رسمی کردند.

به دنبال آغاز روابط رسمی میان ابوظبی و منامه با تل‌آویو، تماس‌ها و دیدارهای زیادی در روزهای اخیر میان دو طرف انجام شد که واکنش شدید مردم برخی کشورهای منطقه از جمله فلسطینی‌ها را به دنبال داشته است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما