آخرین جزییات درباره طرح شفافیت آرا مجلس

کدخبر: 366937
اقتصاد نیوز : طرح شفافیت آرا در کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس به تصویب رسیده و برای چکش کاری بیشتر مقرر شد در مرکز پژوهش‌های مجلس کارگروهی تشکیل شده و درباره این طرح کارهای بیشتری را انجام دهد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس: سیدکاظم دلخوش عضو هیأت رئیسه کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی درباره آخرین وضعیت طرح شفافیت آرا در این کمیسیون اظهار داشت: در کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس این طرح به تصویب رسیده ولی برای چکش کاری بیشتر مقرر شد در مرکز پژوهش‌های مجلس کارگروهی تشکیل شده و درباره این طرح کارهای بیشتری را انجام دهد.

وی درباره دلیل تشکیل این کارگروه بعد از تصویب طرح شفافیت آرا در کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: چون ماده ۱۴۲ آیین‌نامه داخلی مجلس اجازه داده است که مرکز پژوهش‌های مجلس می‌تواند کارگروه‌هایی برای بررسی طرح‌ها داشته باشد به همین جهت این مرکز این کار را انجام داده است هرچند که کارهای لازم در این کارگروه انجام شده و گزارش آن در کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس ارائه شد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس تصریح کرد: طرح شفافیت آرا هم‌اکنون به هیأت رئیسه مجلس تقدیم شده و امیدوارم سریع‌تر در دستور کار قرار گیرد و نوبت بررسی آن در صحن مجلس داده شود.

دلخوش خاطرنشان کرد: چکش‌کاری کافی و لازم درباره شفافیت آرا در کمیسیون‌ ایین‌نامه داخلی مجلس انجام شد است اما این چکش‌‌کاری به صورت کامل نبوده که بگوییم صحن مجلس به صورت کامل قانع خواهد شد ولی امیدواریم با کم‌ترین تغییرات در صحن به تصویب برسد.

وی با بیان به اینکه در طرح شفافیت آرا رأی‌گیری مخفی لحاظ شده و دسته‌بندی‌های لازم در آن صورت گرفته است، گفت: در طرح مذکور جاهایی که باید شفافیت علنی باشد و جاهایی که می‌توان این رأی‌گیری را مخفی انجام داده به خوبی دیده شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما