کدخبر: ۳۶۷۱۶۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

واکنش صداوسیما به خبر مجوز نگرفتن برنامه عادل/چه چیزی مانع پخش شد؟

اقتصاد نیوز : بعد از اعلام خبر منتفی شدن پخش برنامه جدید عادل فردوسی پور صداوسیما در این خصوص توضیحاتی ارائه کرده است.

به گزارش اقتصاد نوز به نقل از همشهری آنلاین: دیروز رسانه ها از منتفی شدن پخش برنامه جدید عادل فردوسی پور مجری و تهیه کننده سابق برنامه نود خبر دادند و دلیل آن هم ندادن مجوز پخش  از سوی ساترا اعلام شده بود. بعد از اعلام این خبر علی سعد سرپرست معاونت کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا (صداوسیما) در این باره در توییتر نوشت: «‌درباره خبری که روز گذشته یک رسانه خبری منتشر کرده بود چند نکته را برای ایجاد شفافیت عرض می کنم:

۱.رویکرد ساترا حمایت از رسانه های صوت و تصویر ایرانی و محتوای بومی بر روی آنهاست. تعداد ۱۵۰ مجوز صادره دردو سال اخیر، موجب شده طیف متنوعی از رسانه ها به طور قانونی مشغول به فعالیت باشند.

‌۲.در اولین جلسه شورای موافقت کلی انتشار که ۹ مهر برگزار شد، به هر سه درخواست برنامه های ارائه شده از سوی رسانه های صوت و تصویر، پروانه انتشار اعطا شد. مجوز به برنامه های همرفیق، واسخندیش و دیرین دیرین که پیش بینی می شود اقبال مخاطبان را به خود جلب کنند، در این جلسه تصمیم گیری شد.

 ۳.شرط طرح برنامه‌ها در شورای موافقت کلی انتشار، عدم وجود موانع حقوقی، قضایی و امنیتی است که در مورد برنامه ۹۹ که به درخواست فیلیمو و کافه بازار مطرح شده بود، به دلیل عدم دریافت مکتوب استعلام مراجع مسئول، عملا موضوع قابل طرح و بررسی توسط شورای مذکور نبود.

‌۴. حیطه مسولیتی ساترا فقط تصمیمات رسانه‌ای است. لذا در صورت وجود ملاحظات استعلامی، دعاوی حقوقی و یا پرونده‌های قضایی، ساترا امکان بررسی تقاضاهای رسیده را نخواهد داشت.

‌۵. اصل پایه‌ای حرکت ساترا، حمایت از رسانه‌ها و محتوای داخلی در کنار شفافیت و قاعده‌مندی تصمیمات است. ساترا در حیطه مسولیتی خود، به اعلان شفاف دلایل تصمیمات، متعهد است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند