کدخبر: ۳۶۷۳۸۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

نگرانی وزیر دفاع آمریکا از برنامه های اتمی و موشکی کره شمالی

اقتصاد نیوز : وزیر دفاع آمریکا چهارشنبه‌شب به وقت تهران گفت که برنامه‌های اتمی و موشکی کره شمالی یک تهدید جدی جهانی هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا قبل از رایزنی با همتای کره جنوبی خود در پنتاگون گفت: «موافقیم که برنامه‌های اتمی و موشکی کره شمالی یک تهدید جدی علیه امنیت و ثبات منطقه‌ای و جهان بوده و آمریکا متعهد به حفظ امنیت شبه جزیره کره است.»

وزیر دفاع آمریکا در ادامه گفت که کشورش و کره جنوبی باید  راهی عادلانه‌تر برای تقسیم هزینه‌های دفاعی پیدا کنند تا  هزینه‌های آن به طور نابرابر برعهده مالیات‌دهندگان آمریکایی نیفتد. هم اینک 28500 نظامی آمریکایی به عنوان عاملی بازدارنده علیه کره شمالی و پیامی به چین در کره جنوبی مستقر هستند.

کره شمالی در رژه بزرگ نظامی خود که شنبه بعد از ظهر به وقت تهران برگزار شد، یک نوع موشک بالستیک  قاره پیمای جدید متحرک به نمایش گذاشت که به گفته کارشناسان بزرگ‌تر از نمونه‌های قبلی است. موشک قاره پیمای جدید بزرگتر از موشک «هواسونگ-۱۵» است که نوامبر سال ۲۰۱۷ آزمایش شد. آزمایش آن موشک در آن برهه موجب اظهار نظر کارشناسان مبنی بر توان رسیدن آن به قاره آمریکا شد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند