کرونا چه تأثیری بر آرای پیرها گذاشت؟

تغییر سرنوشت انتخابات با چرخش سالخوردگان

کدخبر: 367429
اقتصادنیوز : به نظر می‌رسد بحران شیوع کرونا در آمریکا که اغلب قربانیان آن در میان افراد بالای ۶۵ سال هستند منجر به چرخش موضع این گروه سنی شده است و این امر می‌تواند سرنوشت انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا را تعیین کند.

به گزارش اقتصادنیوز، The HILL پایگاه خبری کنگره آمریکا در گزارشی با عنوان «رأی‌دهندگان سالخورده‌ای که ترامپ را راهی کاخ سفید کردند، حالا به اخراج او کمک خواهند کرد» نوشته است؛

«مسیر جو بایدن برای رسیدن به یک پیروزی قاطع در طول سه هفته آینده توسط همسالانش هموار خواهد شد.

 تغییر سرنوشت انتخابات آمریکا با چرخش سالمندان/ کرونا چه تأثیری بر آرای سالخوردگان گذاشت؟

در نظرسنجی‌های ملی وایالات کلیدی، چرخش موضع نسبت به چهار سال پیش در میان رأی دهندگان 65 سال به بالا قابل توجه است. آنها در سال ۲۰۱۶ به شدت به دنبال ترامپ بودند و اکنون کاملا با بایدن هستند.

کارشناسان و استراتژیست های سیاسی می‌گویند این بدون شک بیانگر نگرانی سالمندان در مورد ضعف ترامپ در کنترل پاندمی ویروس کرونا است. ویروسی که به طور نامتناسبی بر رای دهندگان مسن تأثیر می‌گذارد. بطوریکه افراد ۶۵ سال به بالا تنها ۱۶ درصد جمعیت آمریکا را تشکیل می‌دهند ، اما از میان بیش از ۲۱۰ هزار مورد مرگ و میر ناشی از کرونا در این کشور سهم سالخوردگان بالای ۶۵ سال حدود ۸۰ درصد بوده است.

این ها گروهی هستند که حتی قبل از سال ۲۰۱۶ بیش از یک دهه جمهوری خواهان را حرکت داده بودند. در انتخابات سال ۲۰۱۶، ترامپ تقریباً ۱۰ واحد درصد رأی بیشتر از هیلاری کلینتون در میان افراد سالخورده را به دست آورد.

 تغییر سرنوشت انتخابات آمریکا با چرخش سالمندان/ کرونا چه تأثیری بر آرای سالخوردگان گذاشت؟

هفته گذشته هم نظرسنجی مشترک وال‌استریت ژورنال و شبکه خبری NBC، و هم نظرسنجی CNN نشان دادند که دموکرات‌ها با بیش از ۲۰ واحد درصد اختلاف با حزب رقیب در بین این رای دهندگان پیشتاز هستند. شاید اغراق آمیز باشد، اما چنین نتایجی حاکی از چرخش ۳۰ واحد درصدی این بخش از رأی‌دهندگان نسبت به ۴ سال پیش است.

بیشتر تحلیل های سیاسی امسال مربوط به رای دهندگان حومه شهر ، شکاف جنسیتی ، شکاف تحصیلی یا میزان اشتیاق رای دهندگان لاتین یا جوااما موسسه پیو تخمین می زند که سالمندان تقریباً یک چهارم رأی دهندگان را تشکیل دهند. دفعه قبل ، اگر هیلاری کلینتون نیمی از رای سالمندان را کسب می‌کرد، وی می‌توانست آرای الکترال ایالت‌های مهم میشیگان، فلوریدا و پنسیلوانیا را تصاحب کند و در انتخابات پیروز می شد.

 تغییر سرنوشت انتخابات آمریکا با چرخش سالمندان/ کرونا چه تأثیری بر آرای سالخوردگان گذاشت؟

این تغییر در ایالت‌های دارای تنوع همچون آیووا چشمگیر است. به عنوان مثال در آخرین نظرسنجی شهر دس‌موینس در ایالت آیووا، جو بایدن در میان رأی‌دهندگان بالای ۶۵ سال با اقبال بیشتر ی مواجه است. این شرایط در آریزونا هم جریان دارد.

وقتی صحبت از رأی دهندگان سالخورده باشد، از ۲ ایالت فلوریدا و پنسیلوانیا به عنوان پیرترین ایالت‌ها یاد می‌شود چرا که بیشترین میزان رأی‌دهندگان سالخورده در این ۲ ایالت هستند.

 در فلوریدا  - که طی چهل سال گذشته فقط یک بار به نفع دموکرات‌های رأی داده (۱٩٩۶: بیل کلینتون) – فعلاً جو بایدن ۳٫۷ درصد از ترامپ جلوتر است. در حالی که در سال ۲۰۱۶ ترامپ ۵۷ درصد آرای سالمندان و کلینتون ۴۰ درصد آرای آنان را کسب کردند.

 تغییر سرنوشت انتخابات آمریکا با چرخش سالمندان/ کرونا چه تأثیری بر آرای سالخوردگان گذاشت؟

در فاصله هزار مایلی شمال فلوریدا، ایالت پنسیلوانیا واقع شده که اشتراکات کمی با فلوریدا دارد؛ به جز درباره جمعیت سالخوردگانی که از رئیس جمهور دلخور هستند. براساس نتایج نظرسنجی‌ها ، چهار سال پیش، ترامپ در میان سالمندان شهر کیستون در ایالت پنسیلوانیا با ۵۴ درصد آراء توانست از کلینتون که ۴۴ درصد آراء سالمندان را کسب کرده بود پیشی بگیرد. اما در آخرین نظرسنجی مشترک روزنامه نیویورک تایمز و موسسه سیه‌نا بایدن بیش از ۱۰ واحد درصد بیش از ترامپ در میان این رای دهندگان مورد حمایت است. این اعداد دقیق باشند یا نه، روند مشخص است؛ چرخش موضع سالمندان از ترامپ در ۲۰۱۶ به بایدن در ۲۰۲۰.

​بایدن که در شهر اسکرانتون متولد شده و خود را به عنوان بخشی از طبقه متوسط ​​به نمایش می‌گذارد، نسبت به هیلاری کلینتون کاندیدای جذاب‌تری برای مردم پنسیلوانیا است. با این وجود، بسیاری از تغییرات و چرخش مواضع مربوط به عملکرد نامطلوب خود ترامپ و در نتیجه روی‌گردانی بخشی از پایگاه رأی وی است.

رأی دهندگان سالخورده در ۳۰ سال گذشته بیعت‌های سیاسی متزلزلی داشته‌اند. دو بار بیل کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری خود رأی آن‌ها را به دست آورد و در سال 2000 به سمت ال گور رفتند. سپس -با آشفتگی 11 سپتامبر و عواقب آن - در چهار انتخابات بعدی ریاست جمهوری حامی جمهوری‌خواهان شدند. در انتخابات میان‌دوره‌ای ۲۰۱۸ آرای افراد بالای ۶۵ سال بین دو حزب تقسیم شد و حالا به نظر می‌رسد در انتخابات ۲۰۲۰ با حمایت مهم پیرترین شهروندان آمریکا، پیرترین رئیس جمهور ایالات متحده وارد کاخ سفید شود.»

 تغییر سرنوشت انتخابات آمریکا با چرخش سالمندان/ کرونا چه تأثیری بر آرای سالخوردگان گذاشت؟

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما