کدخبر: ۳۶۷۵۶۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

CNN پاسخ داد؛ چرا زنان مناطق حومه شهر به ترامپ رای نمی‌دهند؟

اقتصادنیوز: دونالد ترامپ، سه شنبه شب در یک گردهمایی در شهر جانزتاون ایالت پنسیلوانیا، نشان داد که فعلاً از بخت سیاسی خود ناامید است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب سی‌ان‌ان در این باره نوشت: ترامپ خطاب به زنان ساکن حومه شهر گفت : «لطفا من را دوست داشته باشید» او سپس افزود که «lk محله لعنتی شما را نجات دادم» که خوب، خجالت آور است.

 

ترامپ البته حق دارد که با رأی دهندگان حومه - به ویژه زنان حومه - مشکل اساسی دارد.

به گفته مرکز تحقیقات پیو (Pew Research Center)، 49 درصد ساکنان حومه شهرها در سال 2016 به ترامپ رای داده بودند که 2 درصد بیشتر از آراء هیلاری کلینتون در این مناطق بود.

دو سال بعد، حزب رئیس جمهور در انتخابات میان دوره ای 2018 شکست سختی خورد و کنترل مجلس نمایندگان را از دست داد که دلیل اصلی آن رویگردانی ساکنان حومه شهرها از ترامپ بود. نامزدهای حزب دموکرات مجلس 52 درصد از آراء ساکنان حومه شهر را به دست آوردند در حالی که نامزدهای جمهوری خواه بیش 45 درصد آراء این مناطق را نتوانستند کسب کنند.

از 41 کرسی که دموکرات ها در انتخابات 2018 از جمهوری خواهان پس گرفتند، 38 کرسی در مناطق حومه شهرها بود که قابل توجه است.

ایالت هایی مانند کلرادو، پنسیلوانیا، تگزاس، جورجیا و فلوریدا که بیشتر مردم در مناطق حومه ای ساکن هستند، طی چند سال گذشته همه از ترامپ دور شده اند.

به نظر می رسد پیروزی در کلرادو برای رئیس جمهور دور از دسترس است ولی در پنسیلوانیا احتمال پیروزی برای ترامپ وجود دارد اما عملکرد ضعیف او در حومه فیلادلفیا و پیتسبورگ می تواند این شانس را از او بگیرد.

در فلوریدا، تگزاس و جورجیا همگی وضعیت به گونه ای است که نمی توان هیچ یک از دو نامزد را در این ایالت ها پیروز دانست و این بیشتر به دلیل عملکرد نامناسب ترامپ در مناطق حومه ایالت ها است.

مشکل ترامپ این است که اگاهی از وجود مشکل برای او در حومه شهر و رفع آن دو مسئله کاملاً متفاوت است. ترامپ، همانطور که از گفته هایش در سه شنبه شب روشن است، سعی کرده است زنان ساکن در حومه شهر را از اینکه در صورت پیروزی بایدن، طرفداران جنبش آنتیفا (مجموعه‌ای از گروه‌های جناح چپِ مستقلِ ستیزه جوی ضد فاشیستی در ایالات متحده) به محله های آنها حمله خواهند کرد، بترساند تا به او رای دهند.

اما این ادعاها در میان رأی دهندگان زن حومه شهر خریداری ندارد. همانطور که ماه گذشته، نیویورک تایمز با استناد به اطلاعات نظرسنجی در مینه سوتا و ویسکانسین نوشت: "تلاش رئیس جمهور ترامپ برای کسب آراء زنان حومه شهر با قول محافظت از محله هایشان با یک مشکل قابل توجه روبرو شده است؛ بیشتر زنان حومه می گویند که محله های آنها مورد تهدید نیست."

ترامپ می داند که دارد می بازد و همچنین می داند که بسیاری از مشکلاتش ناشی از حومه شهرها و به ویژه زنان ساکن حومه شهر است. او همچنین هیچ پیام و استراتژی خاصی ندارد که آنها را ترغیب کند تا در رای دادن به او تجدید نظر کنند. بنابراین او به گدایی رای متوسل شده است که بندرت موثر است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند