اینترنت شاد برای معلمان و دانش آموزان رایگان است

کدخبر: 367920
اقتصادنیوز : حاجی میرزایی گفت: استفاده از اینترنت شاد برای معلمان و دانش آموزان رایگان است، اگر کسی در تامین اینترنت مشکل دارد آن را منعکس کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محسن حاجی‌میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در نهمین نشست گفت وگوی تحولی که با حضور مجازی محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات برگزار شد، اظهار کرد: در این نشست موضوع ارتقا و توسعه شبکه شاد مورد توجه قرار گرفت، همچنین هوشمندسازی و یکپارچه‌سازی سامانه‌های مدارس هم از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.

او ادامه داد: مدیران کل استان‌ها نکاتی را در حوزه فناوری اطلاعات جمع بندی کرده بودند که آن را به وزیر ارتباطات منعکس کردند و زمینه‌های کار مورد بحث قرار داده شد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بستر آموزش مجازی به دلیل شیوع کرونا به بستری جدی تبدیل شده است، گفت: به منظور توسعه این بستر و ایمن سازی برای استفاده دانش آموزان تدابیر اندیشیده و مباحث خوبی مربوط به آن مطرح شد.

او درباره حضور ویدئو کنفرانسی وزیر ارتباطات در جلسه امروز گفت: آقای جهرمی به دلیل آنکه یکی از فرزندانش علائم کرونا داشته و به تازگی تست داده است از حضور در جمع همکاران خودداری کرده و ارتباط ویدئو کنفرانسی با او داشتیم.

حاجی میرزایی درباره رایگان بودن اینترنت شاد بیان کرد: استفاده از اینترنت برای معلمان و دانش آموزان رایگان است و اگر کسی در تامین اینترنت مشکل دارد آن را منعکس کند، هرچند برخی مواردی هم که اعلام کرده بودند، واقعی نبود.

وزیر آموزش و پرورش درباره ترافیک اینترنت در برخی ساعات روز و مشکل برقراری ارتباط تصریح کرد: در برخی ساعات روز که به دلیل ترافیک بالا مشکلاتی داریم، نیاز است تا زیر ساخت فنی شاد توسعه یابد و همراه اول برای آن اقدام کند. وزارت ارتباطات هم برای حمایت از همراه اول همکاری‌های لازم را خواهد داشت، ضمن آنکه ترافیک بین چهار قطب اصلی آذربایجان شرقی، خراسان، تهران و اصفهان توزیع می‌شود که می‌تواند در کاهش بار ترافیکی در ساعت پر مصرف موثر باشد.

او ادامه داد: در آموزش و پرورش با توزیع زمان کلاس‌ها از صبح تا بعدازظهر تلاش کردیم در بازه زمانی ١٠ تا ١٢ حجم کمتری از مراجعه متوجه این ساعات باشد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما