کدخبر: ۳۶۷۹۲۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

اینترنت شاد برای معلمان و دانش آموزان رایگان است

اقتصادنیوز : حاجی میرزایی گفت: استفاده از اینترنت شاد برای معلمان و دانش آموزان رایگان است، اگر کسی در تامین اینترنت مشکل دارد آن را منعکس کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محسن حاجی‌میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در نهمین نشست گفت وگوی تحولی که با حضور مجازی محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات برگزار شد، اظهار کرد: در این نشست موضوع ارتقا و توسعه شبکه شاد مورد توجه قرار گرفت، همچنین هوشمندسازی و یکپارچه‌سازی سامانه‌های مدارس هم از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.

او ادامه داد: مدیران کل استان‌ها نکاتی را در حوزه فناوری اطلاعات جمع بندی کرده بودند که آن را به وزیر ارتباطات منعکس کردند و زمینه‌های کار مورد بحث قرار داده شد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بستر آموزش مجازی به دلیل شیوع کرونا به بستری جدی تبدیل شده است، گفت: به منظور توسعه این بستر و ایمن سازی برای استفاده دانش آموزان تدابیر اندیشیده و مباحث خوبی مربوط به آن مطرح شد.

او درباره حضور ویدئو کنفرانسی وزیر ارتباطات در جلسه امروز گفت: آقای جهرمی به دلیل آنکه یکی از فرزندانش علائم کرونا داشته و به تازگی تست داده است از حضور در جمع همکاران خودداری کرده و ارتباط ویدئو کنفرانسی با او داشتیم.

حاجی میرزایی درباره رایگان بودن اینترنت شاد بیان کرد: استفاده از اینترنت برای معلمان و دانش آموزان رایگان است و اگر کسی در تامین اینترنت مشکل دارد آن را منعکس کند، هرچند برخی مواردی هم که اعلام کرده بودند، واقعی نبود.

وزیر آموزش و پرورش درباره ترافیک اینترنت در برخی ساعات روز و مشکل برقراری ارتباط تصریح کرد: در برخی ساعات روز که به دلیل ترافیک بالا مشکلاتی داریم، نیاز است تا زیر ساخت فنی شاد توسعه یابد و همراه اول برای آن اقدام کند. وزارت ارتباطات هم برای حمایت از همراه اول همکاری‌های لازم را خواهد داشت، ضمن آنکه ترافیک بین چهار قطب اصلی آذربایجان شرقی، خراسان، تهران و اصفهان توزیع می‌شود که می‌تواند در کاهش بار ترافیکی در ساعت پر مصرف موثر باشد.

او ادامه داد: در آموزش و پرورش با توزیع زمان کلاس‌ها از صبح تا بعدازظهر تلاش کردیم در بازه زمانی ١٠ تا ١٢ حجم کمتری از مراجعه متوجه این ساعات باشد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند