کدخبر: ۳۶۸۰۰۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

رزمایش نظامی مشترک آمریکا و اسرائیل

اقتصاد نیوز : نیروی هوایی آمریکا و رژیم صهیونیستی به تازگی تمرین مشترکی را برای افزایش سطح آمادگی و با مشارکت جنگنده‌ها ی «اف-۳۵» خود برگزار کردند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس: رسانه‌های صهیونیستی از تمرین مشترک جنگنده‌های پنهانکار این رژیم با نیروی هوایی آمریکا در روزهای گذشته خبر دادند.

به نوشته وبگاه «اسرائیل دیفنس» جنگنده‌های رادار گریز«اف-35» نیروی هوایی آمریکا و (رژیم) اسرائیل 12 اکتبر ( دوشنبه 21 مهر)  بر  فراز جنوب فلسطین اشغالی تمرین‌هایی را برای مقابله با اهداف هوایی و زمینی برگزار کردند. در این رزمایش چندین اسکادران نیروی هوایی رژیم صهیونیستی همراه با اسکاداران‌هایی از نیروی هوایی آمریکا از جمله هواپیماهای سوخت‌رسان نیز حضور داشتند .

یکی از مقام‌های ارشد نیروی هوایی رژیم صهیونیستی این تمرین را برای همکماری‌های بیشتر بین دو طرف در حوزه جنگنده اف-۳۵ خواند. یک مقام ارشد نیروی  هوایی آمریکا نیز گفت که جنگنده‌ها و هواپیماهای آمریکا از پایگا‌های این کشور در منطقه از جمله قطر در این رزمایش شرکت کردند.

تل آویو تاکنون دو اسکادران جنگنده  اف-۳۵  از آمریکا  دریافت کرده است.ارزش قرارداد رژیم اسرائیل با شرکت لاکهید مارتین آمریکا بابت خریداری این جنگنده‌ها حدود ۱۱۰ میلیون دلار بوده است. اولین اسکادران اف-۳۵ ارتش رژیم اسرائیل «گلدن ایگل» نام گرفته و نیروی هوایی این رژیم اولین نیرویی است که خارج از خاک آمریکا عملیاتی شدن این جنگنده را اعلام کرده است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند