کدخبر: ۳۶۹۴۲۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

وزیر کشور: در مقابل هر اقدامی که منافع ملی ما را به خطر بیندازد، می‌ایستیم

اقتصاد نیوز : وزیر کشور گفت: دفاع از حاکمیت، قدرت، امنیت و منافع ملی یک اصل است و این را همه قوانین پذیرفتند و وظیفه ما هم به عنوان یک جزئی از حاکمیت‌های ملی جهانی همان است که از کشورمان در مقابل هر نوع اقدام و عملی که منافع ملی ما را به خطر بیندازد دفاع کنیم و به قول مقام معظم رهبری مصون نگه داریم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، عبدالرضا رحمانی‌فضلی روز دوشنبه در نشست ویدئو کنفرانسی کمیته پدافند غیرعامل وزارت کشور با استانداران و روسای شورای پدافند غیرعامل استان‌ها اظهارداشت: دفاع از حاکمیت، قدرت، امنیت و منافع ملی یک اصل است و این را همه قوانین پذیرفتند و وظیفه ما هم به عنوان یک جزئی از حاکمیت‌های ملی جهانی همان است که از کشورمان در مقابل هر نوع اقدام و عملی که منافع ملی ما را به خطر بیندازد دفاع کنیم و به قول مقام معظم رهبری مصون نگه داریم.

وزیر کشور افزود: این جزو واجبات حاکمیتی است و هر چقدر ما در این زمینه در عمل کوتاهی یا سهل‌انگاری کنیم یا نادیده بگیریم در مقابل خسارت‌های بسیار زیادی که به ما وارد خواهد آمد، نمی‌توانیم در درگاه خداوند متعال و ملت ایران و شهدا و امام پاسخگو باشیم.

رحمانی‌فضلی عنوان کرد: ما نباید این موضوع را به عنوان یک موضوع رسمی و یک وظیفه سازمانی تلقی کنیم، هر چند بخشی از وظایف سازمانی و رسمی ما این هست،  ولی این موضوع باید به عنوان یک مسئله حیاتی و مهمی است که در هر کاری و هر زمانی و مکانی و در موضوعی باید ملکه ذهن ما باشد.

وی خاطرنشان کرد: ما باید ذهنمان را به گونه‌ای تربیت کنیم که هر اقدامی انجام می‌دهیم، اعم از خرد و کلان، شاید در سلسله مراتبی بودن مسائل تفاوت‌هایی قائل شویم، ولی در اصل توجه فرقی نمی‌کند که موضوع بزرگ یا کوچک است، مکان آن مرز یا داخل کشور است، باید ملکه ذهن ما باشد.

وزیر کشور تصریح کرد: تصور این است که مساله پدافند غیر عامل مربوط به نیروی نظامی، انتظامی و امنیتی و نیروهای مشابه آن است. در حالی که اینگونه نیست بلکه همه ملت ایران رکن اساسی قدرت ملی هستند و به همان میزان باید اهمیت و محوریت ملت ایران در پدآفند غیرعامل تعریف و جانمایی شود، مسئولیت واگذار شود، آموزش‌های لازم داده و فرهنگ عمومی ترویج شود.

رحمانی فضلی افزود: همه ما که به عنوان بخشی از حاکمیت، مسئولیت پدافند غیرعامل بر عهده ما است، وظیفه‌مان سازماندهی، آماده‌سازی، آموزش، مهیا کردن شرایط و مقتضیات است اما نقش اصلی را همه مردم باید ایفا کنند و ما باید این را به عنوان یک اصل در جریان باشیم و پیگیری کنیم.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند