کدخبر: ۳۶۹۶۶۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

یک برنامه تلویزیونی آمریکایی مقصر سقوط شوروی بود؟

اقتصاد نیوز : میخائیل گورباچف، از رهبران اتحاد شوروی سابق یک برنامه تلویزیونی به نام دالاس را مقصر سقوط اتحاد شوروی سابق دانست چون باعث شد چشمهای مردم به روی سبک زندگی غربی باز شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دیلی میل اعلام کرد، دیو استیوورات ۸ ساله، موزیسین و آهنگساز و بنیانگذار  Eurythmicsگفت که میخائیل گورباچف، رهبر اتحاد شوروی سابق به او گفته که شوی تلویزیونی معروف "دالاس" مربوط به دهه ۱۹۸۰ "بیشتر از هر چیز دیگری در رقم خوردن سقوط شوروی سابق تاثیر داشته است".این برنامه درباره سبک زندگی خانواده میلیونر اوینگ بود.

استیووارت در گفتگو با جاس استون، در پادکستش موسوم به A Cuppa Happy با یادآوری گفتگویش با گورباچف گفت که گورباچف اظهار کرده، این برنامه تلویزیونی چشمهای مردم را به روی زندگی غربی باز کرد.

وی افزود: گورباچف اذعان کرده پخش غیرقانونی این شوی آمریکایی در روسیه چشمان مردم را به روی زندگی غربی باز کرد و این برنامه مربوط به ایالت تگزاس "ابرقدرت کمونیستی را سرنگون کرد".

این گفتگو در اوایل دهه ۱۹۹۰ در حالی که اتحاد شوروی روند باز کردن فضا را شروع کرده بود اتفاق افتاد. قبل از آن دولت نمی گذاشت روسها به موسیقی غربی گوش دهند یا برنامه های تلویزیونی را تماشا کنند.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند