وعده بایدن برای تقویت روابط آمریکا با کره‌جنوبی

کدخبر: 370390
اقتصاد نیوز : جو بایدن وعده داده که به جای اخاذی از کره جنوبی با تهدیدهای بی‌پایه و اساس خروج نیروهای آمریکایی از این کشور، به دنبال تقویت ائتلافش با سئول و حفظ فشار با هدف خلع سلاح اتمی کره شمالی از طریق دیپلماسی اصولی است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری یونهاپ اعلام کرد، جو بایدن، کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در سرمقاله‌ای برای یونهاپ درست چند روز مانده به انتخابات به مساله تقویت ائتلاف بین واشنگتن و سئول پرداخت و از آن به عنوان "با هم ادامه می‌دهیم" یاد کرد.

وی در این سرمقاله با عنوان "امیدواری برای یک آینده بهتر" نوشت: من به عنوان رئیس جمهوری در کنار کره جنوبی می‌ایستم و به دنبال تقویت ائتلاف بین خودمان با هدف حفاظت از صلح در شرق آسیا و فراتر از آن هستم به جای آنکه با تهدیدهای بی‌پایه و اساس خروج نیروهای آمریکایی از این کشور، از سئول اخاذی کنم.

کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا همچنین نوشت: من از طریق یک دیپلماسی اصولی و حفظ فشار به دنبال خلع سلاح اتمی کره شمالی و یک شبه جزیره متحد کره هستم و در عین حال، به دنبال اتحاد مجدد خانواده‌های جدا افتاده کره‌ای هستم.

نخستین سرمقاله بایدن با یک رسانه کره جنوبی در سال انتخابات آمریکا درست چند روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر نوشته شده است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما