اگر دستورالعمل‌ها رعایت را نکنیم چه می‌شود؟

کدخبر: 370584
اقتصاد نیوز : معاون پرستاری وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: باید نظارت ها برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی افزایش یابد چرا که در غیر این صورت باید منتظر یک فاجعه بزرگ باشیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه، مریم حضرتی معاون پرستاری وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در جلسه ستاد استانی مبارزه با بیماری کرونا اظهار کرد: با توجه به شرایط موجود مجبور به افزایش تعداد تخت‌های بستری تحت مراقبت‌های ویژه شده ایم چرا که کرونا حداقل تا یک سال آینده تمام نخواهد شد.

او افزود: در شرایط حاضر پیشگیری و رعایت بهداشت تنها راهکار مقابله با ویروس کرونا است.

معاون پرستاری وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: بیش از شش هزار بیمار در کشور در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

نماینده مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز گفت: ۲ الی ۱۰ درصد جامعه کشور تا به حال به بیماری کرونا مبتلا شده اند.

رضایی خاطرنشان کرد: اگر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بیشتر نشود آذرماه سختی خواهیم داشت.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه نیز در این جلسه از عملکرد جهاد گونه کادر درمان در مقابله و درمان ویروس کرونا تقدیر کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی افزود: رهبر معظم انقلاب نیز در سخنان اخیرشان بر اهمیت دادن به استغفار و استمداد از درگاه الهی تاکید فرمودند که ما نیز باید بر این مسئله بیش از پیش تاکید کنیم

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی نیز گفت: پنج هزار ۶۰۰ پایگاه بسیج در آذربایجان‌غربی به عنوان پایگاه‌های سلامت فعالیت خود را انجام می‌دهند.

سردار سرتیپ دوم پاسدار حبیب شهسواری از آمادگی کامل نیرو‌های نظامی و کادر درمانی نیرو‌های مسلح و بسیج در همراهی و کمک به کادر بهداشت و درمان خبر داد.

او افزود: عملکرد ستاد استانی مقابله با کرونا و مسئولان اجرایی استان به ویژه کادر بهداشت و درمان در این مدت بسیار خوب و قابل تقدیر بوده و لکن در این شرایط بحرانی و موج جدید شیوع بیماری لازم است، همه نهاد‌ها در کنار مسئولان و کادر بهداشت و درمان قرار بگیریم تا با فضل الهی شاهد کاهش ابتلا و کنترل شیوع این ویروس در استان باشیم.

استاندار آذربایجان غربی از تصویب محدودیت‌های شغلی گروه ۲ در شش شهرستان دیگر استان خبر داد و گفت: علاوه بر سه شهرستان ماکو، مهاباد و پیرانشهر، شهرستان‌های اشنویه، خوی، تکاب، سلماس، نقده و بوکان نیز به مدت یک هفته از روز چهارشنبه مشمول محدودیت‌های گروه ۲ می‌شوند.

محمدمهدی شهریاری افزود: مردم و مسئولان قدردان تلاش‌های شبانه روزی کادر پزشکی و پرستاری هستند و می‌طلبد با رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی در این مبارزه سخت یاریگر پزشکان و پرستاران باشند.

او اضافه کرد: پیشگیری مهمترین اقدامی است که همه موظف به رعایت آن هستند، نظارت بر مصوبات و اجرای دقیق دستورالعمل‌های دیگر ارکان اصلی مقابله با کروناست که باید در شهرستان‌ها توسط فرمانداران بطور جد پیگیری شود.

شهریاری با بیان اینکه روند نظارت بر محدودیت‌ها و دستور العمل‌های بهداشتی روبه بهبود است گفت: هنوز نظارت‌ها راضی کننده نیست، مردم در رعایت دستورالعمل‌های بهتر از قبل مراعات می‌کنند، اما باید توجه داشت اگر حتی یک نفر هم رعایت نکند تلاش همه زیر سوال خواهد رفت.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه اجرای محدودیت‌های گروه ۲ در شهر ارومیه از ستاد ملی مطالبه شده است ادامه داد: با توجه به اجرای محدودیت‌های گروه ۲ در ۹ شهرستان انتظار می‌رود با همراهی مسئولین و اصناف و اقشار مختلف مردم شاهد روند نزولی بیماری کرونا در روز‌های آینده باشیم.

شهریاری برگزاری مراسم عروسی و عزا در کل استان را طبق مصوبه ستاد ملی ممنوع اعلام کرد و افزود: اگر در شهر و یا روستایی مراسم عروسی برگزار می‌شود این قصور از بابت کم کاری فرمانداران و دیگر مسئولان شهرستانی است.

او بر نظارت بیشتر بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مطب‌ها و پایانه‌های مسافری درون شهری تاکید کرد.

رئیس ستاد مقابله و مدیریت بیماری کرونا در آذربایجان غربی از تداوم طرح حفاظت از افراد بالای ۶۰ سال با همکاری بسیج، هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی نیز خبر داد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما