خشم کاخ سفید از فائوچی درپی حمایت او از بایدن

کدخبر: 370703
اقتصاد نیوز : کاخ سفید از اظهارات رئیس سازمان بیماریهای عفونی آمریکا در حمایت از جو بایدن شدیدا انتقاد کرد و آن را سیاسی کاری در آستانه انتخابات خواند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، کاخ سفید اظهارات «آنتونی فائوچی» رئیس سازمان آلرژی و بیماریهای عفونی آمریکا درباره آماده نبودن آمریکا برای مبارزه با کرونا در زمستان را بی اساس خواند و از آن انتقاد کرد. 

سخنگوی کاخ سفید مصاحبه اخیر فائوچی را غیرقابل خواند و آن را برخاسته از تمایلات سیاسی و همگام با مخالفان سیاسی رئیس جمهور این کشور خواند. 

فائوچی در مصاحبه با روزنامه واشنگتن پست گفته بود: «ما بزودی آسیب بسیاری خواهیم دید و این وضعیت خوبی نیست».

وی افزود: «همزمان که وارد فصل پاییز و زمستان می‌شویم و مردم در داخل خانه‌ها گرد هم می‌آیند، وضعیت آینده خوب به نظر نمی‌رسد. ما نمی‌توانستیم در موقعیتی ضعیف‌تر [از این] قرار بگیریم.»

فائوچی در ادامه از عملکرد جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات آمریکا در جدی گرفتن این بیماری تمجید کرده و از دولت کنونی کشورش خواست تغییرات فوری به منظور رفع این خطر را اعمال کند.

این جدیدترین اختلاف و تنش  میان دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و دکتر فائوچی درباره نحوه مدیریت کاخ سفید در مبارزه با ویروس کرونا است. 

«جود دیر» سخنگوی کاخ سفید در واکنش به صحبتهای فائوچی افزود: این اظهارات غیرقابل قبول و نقض همه هنجارها از سوی این عضو ارشد ستاد مبارزه با کرونا در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست.

وی اضافه کرد، دکتر فائوچی به عنوان عضو ارشد ستاد مبارزه به کرونا میتواند نگرانیهای خود را برای تغییر استراتژی بیان کند اما او به جای این کار از رئیس جمهور در رسانه‌ها انتقاد کرده و تمایلات سیاسی خود را ابراز داشته است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما