نبرد آبی و قرمز برای فتح کاخ سفید

اولین نتایج شمارش آرای انتخابات آمریکا/ وضعیت ترامپ و بایدن در ایالات کلیدی

کدخبر: 370965
اقتصادنیوز : همزمان با برگزاری آخرین مرحله رأی‌گیری انتخابات ریاست‌جمهوری و کنگره آمریکا، روند شمارش آرای غیرحضوری نیز در برخی ایالت‌ها آغاز شده، و بر اساس گزارش‌های اولیه به نظر می‌رسد جو بایدن تا اینجای کار، عملکردی قابل قبول و حتی فراتر از انتظار رقم زده است.

به گزارش اقتصادنیوز؛ با گذشت ساعاتی از آغاز مرحله نهایی رأی‌گیری حضوری انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا، در برخی ایالت‌ها روند شمارش آرای غیرحضوری نیز آغاز شده است.

بر اساس نتایج اعلام شده از سوی مراکز اخذ و شمارش آرای انتخاباتی در ایالت‌های مختلف، تاکنون در سطح ملی جو بایدن 85/6 درصد و دونالد ترامپ 14 درصد از آرای شمارش شده را شامل می‌شوند.

با توجه به حضور حداکثری حامیان حزب دموکرات در انتخابات زودهنگام (بصورت پستی یا حضوری)، برتری چشمگیر جو بایدن در آرای زودهنگام چندان دور از ذهن به نظر نمی‌رسید.

با این حال نمی‌توان از نشانه‌های واضح این فاصله چشمگیر -حتی در آرای زودهنگام- نیز چشم‌پوشی کرد. بطوریکه برخی از حامیان دموکرات‌ها نسبت به بازسازی دیوار آبی (بازپس‌گیری میشیگان، ویسکانسین و فلوریدا از چنگ ترامپ و جمهوری‌خواهان) امیدوار شده‌اند، و برخی نیز این نتایج را اولین نشانه‌های خیزش تمام‌قد موج آبی برای فتح حداکثری آرای الکترال ایالتی (حتی ایالت‌های سنتاً قرمز مثل تگزاس و جورجیا) می‌دانند.

همچنین نتایج اولیه شمارش آرای غیرحضوری به تفکیک ۵۰ ایالت آمریکا به علاوه واشینگتن دی‌سی به شرح جداول زیر است.

رستاخیز روز انتخاباترستاخیز روز انتخاباترستاخیز روز انتخابات

از دست ندهید
بلیط هواپیما