ستاد بایدن ادعای پیروزی کرد

کدخبر: 370974
اقتصاد نیوز : رئیس ستاد تبلیغات «جو بایدن» نامزد حزب دمکرات پنجاه‌ونهمین دور انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه همزمان با برگزاری انتخابات و ساعاتی پیش از پایان رای گیری ادعا کرد: کاملا روشن است که ما در حال پیروزی هستیم.

به گزارش ایرنا به نقل از سی‌ان‌ان، «جن اومالی دیلون» می‌گوید که از مسیر، نتیجه و زمان دست یابی به پیروزی در انتخابات اطمینان دارد. 

این تازه ترین موضع‌گیری ستاد تبلیغات بایدن است که به طور پیوسته در پیام‌های خود اعلام می‌کند پیروز انتخابات تا امشب به وقت محلی آمریکا مشخص خواهد شد.

آن‌ها تاکید دارند که برای پیروزی در انتخابات نیازی به آرای ایالت فلوریدا و پنسیلوانیا برای کسب ۲۷۰ رای گزینشگران ندارند. اگر ایالت پنسیلوانیا پیروز نشوند، راه پیروزی را از مسیر ایالت‌های میشیگان و ویسکونسین در کنار ایالات‌های فلوریدا، کارولینای شمالی و یا آریزونا می بینند.

بدون پیروزی در هیچ‌کدام از دو ایالت فلوریدا و پنسیلوانیا، پیروزی بایدن از مسیر ایالت‌های میشیگان، ویسکونسین و آریزونا یا کارولینای شمالی محقق می‌شود.

بیش از ۱۰۲ میلیون نفر در روند رای گیری پیش از موعد، رای داده اند و هنوز تعداد کل آرا مشخص نشده است.

رئیس ستاد تبلیغات بایدن معتقد است پنسیلوانیا یکی از ایالت‌هایی است که آنها بسیار جلو هستند. او می‌گوید که بالغ بر ۳۲ میلیون پیامک ارسال کرده و آخر هفته گذشته به خانه ۱.۳ میلیون رای‌دهنده آمریکایی مراجعه کرده است. 

پنجاه و نهمین دور انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از ساعاتی پیش آغاز شده و طبق گزارش های منتشر شده هیچ یک از مراکز انتخاباتی آمریکا برای جلوگیری از حمله هکرها به اینترنت متصل نیستند.

بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در چند ایالت حساس جلو است، اما ترامپ رقیب جمهوریخواه وی تنها در چند روز گذشته، اختلاف خود با بایدن را در نظرسنجی ها کاهش داده است.

این در حالی است که ترامپ نیز 400 نفر را به مناسبت پیروزی به کاخ سفید دعوت کرده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما