دلیل اعلام پیروزی زود هنگام ترامپ

کدخبر: 371101
اقتصاد نیوز:ترامپ برای پیروزی نیازمند کسب رای دو ایالت است اما از هم اکنون دعوای حقوقی بر سر آرای سه ایالت کلیدی آغاز شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا و براساس خبرهای اعلام شده، دونالد ترامپ در آخرین سخنرانی خود را پیروز انتخابات اعلام و گفته است که از دادگاه عالی خواهد خواست که شمارش آرا را متوقف کند.

این سخنان نتایج نهایی انتخابات و تعیین پیروزی نهایی را با ابهام و پیچیدگی بیشتری روبه رو خواهد کرد. اعلام پیروزی زودهنگام ترامپ در حالی است که هنوز شمارش کل آرا، به ویژه نتایج ۳ ایالات کلیدی «ویسکانسین»، «میشیگان » و «پنسیلوانیا» مشخص نشده و براساس برآوردها ترامپ برای پیروزی قطعی در انتخابات باید دست کم آرای دو ایالت از این سه ایالت را به خود اختصاص دهد.

 آرای شمارش نشده در این ایالت‌ها جزو آرایی است که از طریق پست ارسال شده و برخی احتمال می‌ دهند بیشتر این آراء متعلق به طرفداران حزب دموکرات و نامزد ریاست جمهوری آنها، جو بایدن باشد. به نظر می‌رسد نگرانی ترامپ و اعلام پیروزی زودهنگام و خلاف عرف او از این امر ناشی می‌شود.

دونالد ترامپ، از ابتدای شروع کارزار انتخاباتی خود بارها رأی گیری پستی را زیر سؤال برده و نسبت به تقلب در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا هشدار داده بود. بنابر آخرین آمار نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا و تا این لحظه، جو بایدن با ۲۳۸ رای الکترال در برابر ۲۱۳ رای الکترال دونالد ترامپ پیش است.

در همین حال شبکه خبری فاکس نیوز  که بطور آنلاین در حال مخابره آخرین نتایج آمار پنجاه و نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است،  از پیشتازی ترامپ در مجموع آرای شمارش شده در هر یک از ایالت های حساس کارولینای شمالی، پنسیلوانیا، جورجیا،  میشیگان و ویسکانسین خبر داده است.

شمارش آرا در این ایالت ها به همراه ایالت های نوادا و آلاسکا که هنوز آرای آنها بصورت کامل شمارش نشده است، ادامه دارد. انتخابات آمریکا دیروز سه شنبه به وقت محلی برگزار شد. هنوز تعداد دقیق رای دهندگان اعلام نشده است ولی ۱۰۳ میلیون نفر بصورت پستی رای داده بودند.  

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما