کدخبر: ۳۷۱۵۴۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

سی ‌ان‌ ان: حامیان ترامپ در کاخ سفید عقب‌نشینی را آغاز کردند

اقتصاد نیوز : شبکه سی ان ان شامگاه جمعه (به وقت تهران) گزارش داد که با روند پیشتازی بایدن در جورجیا و پنسیلوانیا پدیدار شدن نشانه‌های روشن از شکست ترامپ در پنجاه و نهمین دور انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، عملا عقب نشینی حامیان ترامپ در کاخ سفید آغاز شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا،‌ سی ان ان به نقل از منابع نزدیک خود در کاخ سفید گزارش داد که برخی مقامات ارشد در داخل کاخ سفید و ستاد انتخاباتی ترامپ برای حفظ پست و مقام خود در دولت آتی به تدریج عقب نشینی خود از ترامپ را آغاز کرده اند.

عقب نشینی حامیان ترامپ در کاخ سفید در حالی رخ می دهد که با پیشتازی بایدن نامزد دموکرات ها در جورجیا و پنسیلوانیا آخرین شانس های ترامپ برای کسب پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ در حال از بین رفتن است.

یکی از مشاوران ترامپ در همین مورد به سی ان ان گفت: همه چیز تمام شده،‌ اما نگرانی های در مورد اقدامات آتی ترامپ در پذیرفتن شکست در انتخابات هنوز باقی مانده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس،‌ جو بایدن در حالی که تا دیروز از رقیب انتخاباتی خود در ایالت های جورجیا و پنسیوانیا عقب افتاده بود با از سرگیری شمارش آرای پستی از ترامپ جلو بزند و با ادامه شمارش آرا اختلاف میان آنان هر چه بیشتر می شود.

در حال حاضر بایدن با دو هزار رای در جورجیا و ۱۳ هزار رای در پنسیلوانیا از ترامپ پیشتاز است.

طبق آخرین اخبار بایدن تا کنون توانسته ۲۶۴ رای الکترال کسب کند و تنها به ۶ رای الکترال دیگر برای پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ نیازمند است. این در حالی است که ترامپ ۲۱۴ رای الکترال دارد و مسیر طولانی برای کنار زدن رقیب خود دارد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند