واکنش زاخارووا به تلاش آمریکا در بی‌اعتبار کردن ابتکارات فضایی روسیه

کدخبر: 371729
اقتصاد نیوز : سخنگوی وزارت خارجه روسیه در تفسیری اظهار کرد: اتهامات آمریکا علیه مسکو در مورد فعالیت‌های فضایی، با هدف بی‌اعتبار کردن ابتکارات روسیه برای جلوگیری از رقابت تسلیحاتی در فضا است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری تاس اعلام کرد، ماریا زاخارووا گفت: ما به بخش دیگری از اتهامات بی‌اساس مقامات آمریکا، از جمله "باربارا برت"، وزیر نیروی هوایی و "جان ریموند"، فرمانده نیروی فضایی آمریکا، علیه روسیه در رابطه با توسعه و آزمایش سلاح‌های زمینی و فضایی توجه نشان داده‌ایم. ما این اتهامات را بخشی از تلاش واشنگتن برای بی‌اعتبار کردن فعالیت فضایی روسیه و ابتکارات این کشور به منظور جلوگیری از رقابت تسلیحاتی در فضا تلقی می‌کنیم. شرکای آمریکایی بار دیگر در تلاشند تا با هدف منحرف کردن توجه مردم جهان از تهدیدات واقعی در فضا و توجیه اقدامات خود برای استقرار سلاح در فضا و تأمین بودجه اضافی برای این برنامه‌ها، تصویر مخدوشی از شرایط ارائه دهند.

وی تأکید کرد که فعالیت‌های فضایی روسیه اهداف مقابله‌ای را دنبال نمی‌کند، مانعی برای عملکرد ماهواره‌های دیگر کشورها ایجاد نکرده و همواره در تطابق کامل با قانون بین‌المللی، از جمله پیمان ۱۹۶۷ فضای خارج از جو، باقی مانده است.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه اظهار کرد: ما استفاده غیرتبعیض‌آمیز و اکتشاف فضا منحصراً برای اهداف مسالمت‌آمیز را در اولویت قرار می‌دهیم. ابتکارات روسیه در این زمینه پیشرفته بوده و از حمایت گسترده کشورهای با طرز فکر مشابه که این ابتکارات را تأیید کرده‌اند، برخوردار است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما