بایدن در خاورمیانه چه سیاستی در پیش می‌گیرد؟

کدخبر: 371745
اقتصاد نیوز : المانیتور در گزارشی به سیاست خاورمیانه ای جو بایدن پرداخت و نوشت: «او از تحریم های ترامپ بر ایران انتقاد کرد و نیز از نقش ترکیه در درگیری قره باغ شکایت داشت».

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از جماران، آدام لوسنته در یادداشتی در المانیتور نوشت: معاون پیشین رئیس جمهور ایالات متحده حالا در آستانه پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور قرار دارد. هفته های انتهایی مبارزات انتخاباتی از اولویت های سیاست خاورمیانه ای  بایدن پرده برداشت.

بایدن بارها به ایرانی ها امید برداشتن تحریم ها را داده است. او این پیام را ارسال کرده که می خواهد رویکرد میانه تری در برابر ایران برگزیند. بایدن در ماه اکتبر گفت: سیاست های ترامپ ایران را به داشتن مواد هسته ای کافی برای ساخت بمب نزدیک کرده است.

دولت ترامپ پس از خروج از برجام تحریم های سخت بر ایران را از سر گرفت. بایدن می خواهد بنا به شرایطی دوباره به توافق برگردد و تحریم ها را در ازای توقف برنامه های هسته ای بردارد.

بایدن همچنین با اشاره به نبرد آذربایجان و ارمنستان بر سر قره باغ، از پشتیبانی ترکیه از آذربایجان انتقاد کرد.

ممکن است با حضور بایدن، ایالات متحده روابط سردی را با ترکیه در پیش گیرد. او در اواخر سال گذشته رجب طیب اردوغان را یک رئیس جمهور خودکامه نامید. صحبت های بایدن خشم بسیاری را در ترکیه برانگیخت.

در مجموع، نظریات گذشته بایدن نشان می دهد که قرار است روابط سردتری را با ترکیه، اسرائیل و عربستان در پیش گیرد و از روابط با ایران به گرمی استقبال کند.»

تیتر یک
  • پیش بینی بورس ‌شنبه ۲۸ فروردین؛

    بورسی‌ها در شرایطی به استقبال هفته جدید کاری می‌روند که در دو روز آخر هفته پیش نوسانات بازار تشدید شد و در روز…

از دست ندهید
بلیط هواپیما