انتخاب رئیس نیروی اقدام کرونای آمریکا توسط بایدن

کدخبر: 372145
اقتصاد نیوز : جو بایدن رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا، جراح کل ایالات متحده را که در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ اخراج شده بود، به‌عنوان رئیس نیروی اقدام جدید مقابله با کووید –۱۹ انتخاب کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، روزنامه ایندیپندنت نوشت، «کیت بدینگفیلد» معاون مدیر ستاد انتخاباتی بایدن گفت که «ویوک مورفی» که پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ اخراج شد، به همراه «دیوید کسلر» عضو هیات سابق سازمان دارو و غذای آمریکا ریاست مشترک گروه ۱۲ نفره مقابله با کرونا را برعهده دارند.

بدینگفیلد یادآور شد که این دو نفر از زمان شیوع ویروس کرونا در آمریکا در ماه مارس (اسفند ۹۸)، توصیه های لازم را در اختیار بایدن و ستاد انتخاباتی وی قرار داده اند.

همچنین سی ان ان گزارش داد که «مارسلا نونز اسمیت» از دانشگاه ییل نیز قرار است به این گروه ملحق شود.

بایدن اولین سخنرانی خود در مقام رئیس جمهوری منتخب را شامگاه شنبه انجام داد و گفت که اسامی کامل نیروی اقدام کرونایی خود را در آغاز هفته جاری میلادی اعلام می کند.

مورفی که از والدین مهاجر هندی در انگلیس متولد شد، در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما به عنوان نوزدهمین جراح کل ایالات متحده انتخاب شد و از سال ۲۰۱۴ تا آغاز ریاست جمهوری ترامپ خدمت کرد تا اینکه ترامپ آوریل ۲۰۱۷ از وی خواست استعفا دهد.

وی از آن زمان منتقد سیاست های ترامپ بوده و نحوه مدیریت وی بر بحران کرونا را مورد نکوهش قرار داده است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما