آغاز وضع تعرفه بر کالاهای آمریکایی از سوی اتحادیه ‌اروپا

کدخبر: 372249
اقتصاد نیوز : کمیسیون اروپا در صدد است تا دراقدامی متقابل، وضع تعرفه بر کالاهای آمریکایی از سوی اتحادیه‌اروپا را از اواخر امروز اجرائی کند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از مهر: به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، کمیسیون اروپا امروز دوشنبه اعلام کرد که قصد دارد تا اقدامات متقابلی را در خصوص وضع تعرفه بر کالاهای وارداتی از آمریکا اتخاذ کند.

«والدیس دومبروسکیس» ( Valdis Dombrovskis) معاون رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در این زمینه گفت: علیرغم تلاش‌های زیاد ما و به دلیل عدم پیشرفت (مذاکرات) از طرف آمریکا، اتحادیه اروپا از اواخر امروز از حق خود استفاده و اقدامات متقابلی که سازمان تجارت جهانی مجوز آن را داده است را اعمال خواهد کرد.

معاون رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در این باره اعلام کرد: البته ما همچنان از راه حل مبتنی بر مذاکره استقبال می‌کنیم. طرح‌های ما مبنی بر لغو تعرفه‌ها از سوی دو طرف روی میز است؛ اما آمریکا تا کنون به این اقدام مبادرت نکرده است.

این در حالیست که کمیسیون اتحادیه اروپا در این زمنیه اعلام کرد که این اتحادیه آماده است تا در صورت لغو تعرفه‌ها از سوی آمریکا، تعرفه‌های خود را لغو کند.

گفتنی است سازمان تجارت جهانی سال گذشته تصمیم گرفت تا به آمریکا اجازه دهد تا تعرفه هائی به ارزش ۷.۵ میلیارد دلار بر کالاهای اروپایی وضع کند؛ این سازمان ماه گذشته اتحادیه اروپا را نیز مجاز به انجام اقدامی مشابه کرد.

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما