استعفای نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه

کدخبر: 372260
اقتصاد نیوز : خبرگزاری آناتولی بامداد سه شنبه گزارش داد که واشنگتن استعفای جیمز جفری نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه را تائید کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، روزنامه فرامنطقه ای الشرق الاوسط دو روز پیش اعلام کرد که جیمز جفری نماینده ویژه دولت آمریکا در امور سوریه در تماس تلفنی با تعدادی از همتایان اروپایی خود و برخی از مقام های کشورهای عرب و همچنین شخصیت های مخالف دولت سوریه، گفته که قرار است از سمت خود استعفا کند.

به گزارش ایرنا به نقل از "الشرق الاوسط" جفری  با بیان اینکه سیاست کشورش "بدون توجه به نتایج انتخابات" ادامه خواهد یافت افزود: من هیچ تغییری در مساله حضور نیروهایمان نمی بینم و هیچ تغییری در سیاست تحریم نیز نمی بینم و هیچ تغییری در تقاضای ما برای خروج ایران از سوریه هم نمی بینم. خواه با دولت بایدن باشد یا ترامپ.

الشرق الاوسط به نقل از مقام های اروپایی گزارش داد که این دلیلی بر ادامه سیاست آمریکا در مرحله کنونی تا زمان تشکیل دولت جدید است.

جو بایدن با کسب ۲۹۰ رای الکترال در برابر تنها ۲۱۴ رای دونالد ترامپ، به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا انتخاب شد و خانم کامالا هریس نیز به عنوان اولین زن، به عنوان معاون رئیس جمهوری این کشور برگزیده شد.

این نامزد حزب دموکرات در سومین دور نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در انتخاباتی نفس‌گیر ابتدا با هم‌حزبی‌های خود به رقابت برخاست و سرانجام در ماه اوت به عنوان نامزد رسمی این حزب برای رقابت با دونالد ترامپ رئیس جمهوری چهل و پنجم و نامزد حزب جمهوریخواه برگزیده شد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما